Tyrańskie ograniczenia covid, gorsze niż sama choroba

Kanadyjski zarząd pielęgniarek odmawia dyscyplinowania członka, który sprzeciwiał się tyrańskim ograniczeniom COVID. „W każdym razie fakt, że zaufanie publiczne do niektórych aspektów systemu opieki zdrowotnej może ucierpieć w wyniku uczciwej krytyki, może sam w sobie skutkować pozytywną zmianą.”
Wilson jest doświadczoną pielęgniarką obsługującą południowy Saskatchewan, gdzie oferuje usługi kliniczne społecznościom wiejskim cierpiącym na braki w opiece zdrowotnej, zwłaszcza z powodu braku lekarzy. W 2021 r. Wilson wyraziła poglądy w mediach społecznościowych dotyczące szczepionek, masek i opcji leczenia COVID-19, które nie były zgodne ze zdrowiem publicznym lub narracją mediów głównego nurtu. CRNS zaproponował, aby Wilson „dobrowolnie” zawarła porozumienie, które wymagało od niej przyznania się, że jej wypowiedzi stanowiły wykroczenie zawodowe, z groźbą, że jeśli się nie zgodzi, może zostać skierowana do komisji dyscyplinarnej na przesłuchanie.

Prawnicy reprezentujący Wilson z przyjemnością ogłosili, że CRNS zdecydowało się zrezygnować z żądania od Wilson przyznania się do wykroczenia zawodowego pod groźbą dyscypliny. „Oklaskujemy CRNS za ponowne przyjrzenie się kluczowym zasadom decyzji Sądu Apelacyjnego w Strom w celu osiągnięcia tego wyniku” – powiedział Andre Memauri, jeden z prawników Wilson.

Taka krytyka, nawet ze strony podmiotów świadczących te usługi, niekoniecznie podważa zaufanie publiczne do pracowników służby zdrowia lub systemu opieki zdrowotnej. Rzeczywiście, może wzmocnić pewność siebie, pokazując, że ci, którzy mają największą wiedzę na temat tego ogromnego i nieprzejrzystego systemu, i którzy mają zdolność do wprowadzania zmian, są zarówno przygotowani, jak i mogą mówić i dążyć do pozytywnych zmian. W każdym razie fakt, że zaufanie publiczne do niektórych aspektów systemu opieki zdrowotnej może ucierpieć w wyniku uczciwej krytyki, może sam w sobie skutkować pozytywną zmianą. Taki jest bałagan w demokracji.

Źródło: https://www.lifesitenews.com/news/canadian-nurses-board-declines-to-discipline-member-who-opposed-tyrannical-covid-restrictions/?utm_source=news&utm_campaign=catholic

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *