TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiejszą niedzielę świecimy pod znakiem radości. Była to pierwotnie ostatnia niedziela Adwentu. Bliskość Chrystusa napełnia Oblubienicę weselem, które szczególnie objawia się w śpiewie antyfon. Rubryki dozwalają dziś używania organów i szat koloru różowego. Stałym źródłem radości jest dla nas Eucharystia. W dzisiejszej Komunii Chrystus zbliża się do nas, aby cudownym działaniem swej łaski dokonać w nas swej ofiary (sekr.). W Epistole św. Paweł nakłania nas do radości. Wynika ona z ufności w Boga i z wierności w wypełnianiu codziennych obowiązków. Jest to najskuteczniejszy sposób przygotowania się na przyjście Jezusa. Ewangelia raz jeszcze stawia przed oczy postać Jana Chrzciciela. Baczcie na pokorę tego, przed którym idzie Jan pełen pokory, abyście nie odczuli boleśnie majestatu Tego przed którym pójdzie Eliasz. Bracia moi, żadna zasługa Jana nie może się równać z zasługą jaką zdobył przez swoje upokorzenie się. Mógł bowiem ludzi w błąd wprowadzić i być uważany za Mesjasza — tak był wielkim i pełnym łaski — a jednak otwarcie wyznał i rzekł: nie jestem Chrystusem. • (św. Augustyn).

Źródło: Mszał Rzymski z dodaniem Nabożeństw Nieszpornych. Pierwszorzędne i Nieodzowne Źródło Ducha Prawdziwie Chrześcijańskiego. Imprimatur: Brugis, die 8 Jonii, 1949, Jos. Van Der Meersch, nic. gen.

 

Módlmy się na różańcu zgodnie z prośbą Najświętszej Maryi Panny:

  1. Różaniec
  2. Nowenna Pompejańska
  3. Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

 

Jeśli cenisz naszą pracę 🏆, kliknij SUBSKRYBUJ 👍🏻 i DZWONECZEK 🔔, by być na bieżąco z naszymi filmami. Zostań naszym Patronem na www.patronite.pl/Trudnobyckatolikiem.

🎥 Zobacz nasz najnowszy film dokumentalny „Ukryty Skarb Kościoła” 

 

Nie daj się zwieść i broń swojej Katolickiej Wiary!

 

👉 WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJĘ 

👉 MOŻLIWOŚĆ WSPARCIA Z ZAGRANICY

Tradycyjna Nowenna pompejańska – zacznij już dzisiaj!🔥🙏🏻❤️

 

[mailerlite_form form_id=2]

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *