Tego szukają młodzi!

Tego szukają młodzi! Młodzi potrzebują i szukają Absolutu, chcą prawdy jaskrawo wykładanej przez Kościół. Jeśli biskupi szukają sposobu na wypełnienie świątyń ludźmi młodymi, którzy masowo uciekają z Kościoła, to nie przez zapraszanie do nich szarlatanów i uzdrowicieli jak Pan Z. – wilk w owczej skórze, czy księży celebrytów, błyszczących na scenach uwielbieniowych i stadionach dla dymu własnej chwały a nie Bożej, niech idą za wzorem tradycyjnych katolików, których średnia wieku na corocznej pielgrzymce do Chartres we Francji to 25 lat, i niech naśladują Kościół taki jakim był zawsze, nie dostosowujący się do świata, ale prawdziwie Chrytusowy, nie modny ale święty.

„Pielgrzymka Pięćdziesiątnicy” 2023, z Paryża do katedry Notre-Dame de Chartres w którym Najświętsza Maryja Panna jest czczona od ponad tysiąca lat, przyciągnęła rekordową liczbę pielgrzymów Tradycji i – co ważne dla 16 000 spacerowiczów. Organizatorzy Pèlerinage de Chrétienté nigdy wcześniej nie widzieli czegoś podobnego, do tego stopnia, że zapisy musiały zostać zamknięte na tydzień przed 27 maja, kiedy tysiące pielgrzymów wyruszyło wczesnym rankiem z kościoła Saint-Sulpice . Niewątpliwie ten fakt przyciągnął TF1, BFM, Le Monde i wiele innych mediów głównego nurtu. Jeszcze bardziej zdumiewające jest to, że ta rekordowa relacja w mediach okazała się pełna szacunku i rzeczywiście łaskawa. Obecność relikwii, czaszki św. Tomasza z Akwinu, została umieszczona w chórze katedry w Chartres podczas Mszy św. w poniedziałek Zesłania Ducha Świętego. (Siedem lat temu pierścień Joanny d’Arc został podobnie wniesiony przez pielgrzymów do katedry w Chartres).

Traditionis custodes (która jest w pewnym sensie jeszcze jedną odmianą totalitaryzmu) stara się zamknąć drzwi tradycyjnej liturgii, ograniczając ją z protekcjonalnością do osób starszych z powodu ich trudności z pozbyciem się pomarszczonej rutyny; ma na celu promowanie „aktywnego uczestnictwa” w imię wypaczonego rozumienia „królewskiego kapłaństwa” i podkreślanie „misterium paschalnego”, twierdząc jednocześnie, że Msza trydencka zbytnio koncentruje się na ofierze Golgoty. Pielgrzymi z Chartres są prawdziwymi „strażnikami tradycji” ze swoim niezachwianym przywiązaniem do Mszy, skupionej na Chrystusie i Jego bezkrwawej ofierze, która nas odkupiła. Dzięki temu boskiemu „oknu” otrzymali możliwość wejścia nie do zamkniętej przestrzeni „rubrycznej” liturgii, ale do otwarcia potoków łask płynących z „Mszy Wieków”, prawdziwego balkonu na niebo i wieczność. Im bardziej tradycyjna Msza jest prześladowana, tym bardziej wydaje się przyciągać!

W obliczu ludzkiej fali pątników – średnia wieku od 20 do 25 lat – można było porazić tylko takim zapałem, takim pokrzepieniem ducha, taką determinacją. Stowarzyszenie Notre Dame de Chrétienté, które nie rezygnuje z tradycyjnej liturgii, w ten weekend udzieliło francuskim biskupom, którzy zastanawiają się, jak przyciągnąć młodych ludzi, odpowiedzi, która jest zarówno policzkiem, jak i wyzwaniem. Wraz z rosnącą liczbą pielgrzymów sukces pielgrzymki pokazał im, że nie trzeba nadążać za światem, a tym bardziej go naśladować, aby inspirować nowe pokolenia do pójścia za Chrystusem i oddania czci Matce Bożej, która nieuchronnie prowadzi je do Niego.

 

👉 ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM

 

Źródło -lifestitenews

1 komentuj
  1. radoslawprochnicki@gmail.com
    radoslawprochnicki@gmail.com says:

    Trudno się nie zgodzić, gdyż tradycja jak i postawa mojej skromnej osoby że warto naśladować Chrystusa i po przez doświadczenie Krzyża i Miłości i poruszania się w ramionach Odwiecznej Miłości Trójcy Świętej można to co związane z tożsamością chrześcijaństwa pierwszych wieków i zapisanych na Kartach Słowa Boga w tym dziejów Apostolskich śmiało wprowadzać w tym naszym nowoczesnym i modernistycznym świecie i stając się prawdziwie wolnymi bo w Bogu, a przecież tego młodzi pragną, a Duch Prawdy posłany światu jest jedyną słuszną Alternatywą…W ten sposób dając poznać prawdziwość Objawienia, które KRK w Polsce widział, a chciał wykorzystać zwiedziony do nie bożych celów, układajac się z władzami…Mam nadzieję iż po mym świadectwie rychło się nawróca..a przecież apocalypsos nie oznacza końca świata a odsłonięcie nowego po przez poznanie posłanego wam Ducha Prawdy który ma nauczyć wszystkie Narody by mogli poznać tą milosć Boga przy pomocy swoich sług czyli Hierarchii Kościoła w Polsce którzy duchowo obmyli mu nogi, w ten sposób okazując Bogu swoją miłość wzajemną i gotowość służenia…A tym samym wywyższając IZRAELA, Tomasza Iskrę z Polski odzwierciedlenie jakby Trójcy Świętej na Ziemi by przygotował świat na Paruzję Jezusa Chrystusa

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *