Synod papieża Franciszka jest „wrogim przejęciem Kościoła”

„To jest sposób na podważenie wiary katolickiej” – powiedział kardynał Gerhard Müller o Synodzie o Synodalności w swoich najostrzejszych komentarzach na temat kierowania Kościołem pod rządami papieża Franciszka.
Kardynał Gerhard Müller wtrącił się w synod na temat synodalności w niektórych ze swoich najmocniejszych komentarzy na temat kierunku Kościoła katolickiego pod rządami papieża Franciszka, opisując proces synodalny jako „wrogie przejęcie” Kościoła, które grozi „zakończeniem” katolicyzmu.

W wybuchowym wywiadzie w czwartek w EWTN The World Over były szef najwyższego urzędu doktrynalnego Watykanu potępił heterodoksyjne idee wyrażane przez kierownictwo Synodu w raportach synodalnych i zatrzasnął nacisk na „samoobjawienie” w przeciwieństwie do wiary katolickiej.

„Jest to system samoobjawienia i jest okupacją Kościoła katolickiego” oraz „wrogie przejęcie Kościoła Jezusa Chrystusa, który jest kolumną Prawdy Objawionej”, powiedział kardynał Müller. „To nie ma nic wspólnego z Jezusem Chrystusem, z Trójjedynym Bogiem i uważają, że doktryna jest tylko programem partii politycznej, która może ją zmienić według swoich wyborców”.

Synod synodalny, zainicjowany przez papieża Franciszka w 2021 r., to wieloletni proces, który obejmuje zbieranie opinii katolików świeckich – a nawet niekatolików – w każdej diecezji na świecie przed Synodem Biskupów w Rzymie w październiku przyszłego roku. Papież Franciszek opisał cel Synodu jako stworzenie „innego Kościoła”, a najwyżsi urzędnicy synodalni wskazali, że może to prowadzić do zmian w doktrynie i przywództwie Kościoła.

Relator generalny Synodu, kardynał Jean-Claude Hollerich, na początku tego roku wywołał oburzenie i oskarżenia o herezję za twierdzenie, że katolickie nauczanie o grzeszności aktów homoseksualnych „nie jest już poprawne” i wymaga „rewizji”. Krajowe raporty synodalne z wielu krajów zachodnich również podkreślały wezwania do zmian doktrynalnych, w tym w sprawie homoseksualizmu i wyświęcania kobiet, a oficjalna watykańska strona internetowa Synodu wielokrotnie rozwścieczała katolików, promując związki homoseksualne i grupy działaczy dysydenckich.

Zapytany, czy synod na temat synodalności zapowiada się jako „próba zniszczenia Kościoła”, kardynał Müller odpowiedział stanowczo: „Tak, jeśli im się uda, ale to będzie koniec Kościoła katolickiego”.

Porównał stan procesu synodalnego z herezją arianizmu i „marksistowską formą tworzenia prawdy”, twierdząc, że katolicy „muszą się temu przeciwstawić”.

„To jak w starych herezjach arianizmu, kiedy Ariusz myślał zgodnie ze swoimi ideami, co Bóg może, a czego Bóg nie może zrobić” – powiedział kardynał. „Ludzki intelekt chce decydować, co jest prawdą, a co złem”.

Liderzy synodu „marzą o innym kościele [który] nie ma nic wspólnego z wiarą katolicką” i jest „absolutnie przeciwko” jej, Chcą nadużywać tego procesu do zmiany Kościoła katolickiego i nie tylko w innym kierunku, ale do zniszczenia Kościoła katolickiego”.

„Nikt nie może dokonać absolutnej zmiany i zastąpić objawioną doktrynę Kościoła”, podkreślił, „ale mają te dziwne idee”, takie jak, że „doktryna jest tylko teorią jakiegoś teologa”.

Wcale tak nie jest, podkreślił niemiecki prałat:

Doktryna Apostołów jest odbiciem i manifestacją Objawienia Słowa Bożego. Musimy słuchać Słowa Bożego, ale w autorytecie Pisma Świętego, Tradycji Apostolskiej i Magisterium oraz wszystkich wcześniej wspomnianych soborów nie można zastąpić Objawienia danego raz na zawsze w Jezusie Chrystusie przez kolejne objawienie.

https://www.lifesitenews.com/news/cardinal-mueller-says-pope-francis-synod-is-a-hostile-takeover-of-the-church-in-explosive-interview/?utm_source=featured-news&utm_campaign=catholic

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *