Rozłam wśród biskupów narasta

Nawet wśród postępowych niemieckich biskupów znaleźli się tacy, którzy sprzeciwiają się propozycjom zmian, jakie forsuje niemiecka droga synodalna. O jakiej zmiany chodzi? W 2019 r. w niemieckim Kościele zainaugurowano drogę synodalną, której celem było “niewinne” zreformowanie struktur kościelnych, tak aby lepiej reagowały na skandale związane z przestępstwami seksualnymi duchownych. Bardzo szybko okazało się jednak, że w toku prowadzonych rozmów pojawiły się pomysły i propozycje wzbudzające wiele kontrowersji nawet w samym postępowym z ducha Kościele niemieckim. Propozycje były tak kontrowersyjne, że interweniował Watykan.

Co było powodem reakcji Watykanu?po pierwsze; propozycja wyświęcania kobiet, po drugie; propozycja zmiany nauczania kościoła na temat homoseksualizmu, po trzecie; propozycja zniesienia celibatu kapłańskiego. To wszystko w ramach jakże wielbionego w kręgach liberalnych postępu, który miał również obejmować demokratyzację Kościoła poprzez stworzenie Rady Synodalnej jako nowego krajowego organu zarządzającego składającego się z 70 członków zarówno biskupów, jaki i świeckich.

Kościół niemiecki jest nieposłuszny tak samo jak w latach sześćdziesiątych nieposłuszeństwem wykazał się Kościół holenderski dopuszczając Komunię Świętą na rękę, która jak zaraza protestancka rozlała się po całym kościele. Brońmy w domu, w szkole, w pracy tradycyjnych wartości katolickich, nie dajmy się omamić diabelskim postępowcom, którzy chcą zmienić nauczanie Świętego Kościoła Katolickiego, tak nam dopomóż Bóg!
 
Czy zależy wam na zachowaniu przez Kościół Katolicki Tradycyjnej nauki?

 
💪 Do obrony Tradycyjnej nauki polecamy następującą książkę:
 
https://www.trudnobyckatolikiem.pl/produkt/apologetyczny-katechizm-katolicki/?v=9b7d173b068d

 

SUBSKRYBUJ KANAŁ TRUDNO BYĆ KATOLIKIEM, ALE WARTO

Módlmy się na różańcu zgodnie z prośbą Najświętszej Maryi Panny:

  1. Różaniec
  2. Nowenna Pompejańska
  3. Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

 

Jeśli cenisz naszą pracę 🏆, kliknij SUBSKRYBUJ 👍🏻 i DZWONECZEK 🔔, by być na bieżąco z naszymi filmami. Zostań naszym Patronem na www.patronite.pl lub na zrzutka.pl

🎥 Zobacz nasz najnowszy film dokumentalny „Ukryty Skarb Kościoła” 

 

Nie daj się zwieść i broń swojej Katolickiej Wiary!

 

👉 WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJĘ 

👉 MOŻLIWOŚĆ WSPARCIA Z ZAGRANICY

Tradycyjna Nowenna pompejańska – zacznij już dzisiaj!🔥🙏🏻❤️

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *