Reset Mszy trydenckiej na całym świecie. Do 2023 r. Msza łacińska ma być usunięta ze wszystkich kościołów

Dykasteria ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów nakazała, aby wszystkie msze łacińskie w diecezji Savannah zakończyły się 20 maja 2023 r.

Po nałożonych w lipcu 2021 r. przez papieża Franciszka ograniczeniach dotyczących Mszy zawartych w Traditionis custodes, biskup Parkes napisał do CDW w kwietniu, prosząc o „pozwolenia” na kontynuowanie mszy łacińskich obecnie in situ w diecezji.

Zgodnie z nakazami Watykanu cotygodniowa Msza łacińska w Bazylice Katedralnej św. Jana Chrzciciela zostanie przeniesiona do parafii Najświętszego Serca z dniem 7 sierpnia 2022 r.
Biskup Parkes napisał, że jest „wdzięczny dykasterii za udzielenie powyższych zezwoleń” na nadchodzący rok, mówiąc, że był obecny na wielu tradycyjnych Mszach. „Zdaję sobie również sprawę, że ewentualne zaprzestanie tych Mszy będzie trudne dla wielu wiernych w naszej diecezji” – powiedział. Odprawiający tradycyjne Msze będą „towarzyszyć uczestnikom w nadchodzących miesiącach, gdy nastąpi przejście do Mszy zgodnie z dekretami Soboru Watykańskiego II”.

Uczony liturgista dr Piotr Kwaśniewski opisał nowe ograniczenia jako „prawdopodobnie najbardziej zgniły owoc, który został dotychczas wydany przez drzewo Traditionis Custodes”. Zasugerował, że katolicy oddani liturgii tradycyjnej powinni „pracować nad utworzeniem podziemnej sieci Mszy, gdy nadejdzie czas.”
Restrykcje Savannah zostały ogłoszone wśród krążących plotek o surowym represjonowaniu przez kardynała Blase Cupicha Instytutu Chrystusa Króla Suwerennego Kapłana (ICKSP) w Chicago.

Według wybitnego katolickiego laika zaznajomionego z tą sprawą, Cupich poprosił duchownych ICKSP o podpisanie dokumentu z wieloma spornymi punktami, w tym stwierdzeniem, że ryt Novus Ordo jest jedynym prawdziwym wyrazem rytu rzymskiego. Biorąc pod uwagę doniesienia ICKSP o odmowie podpisania dokumentu, uważa się, że Cupich nakazał im zakończyć publiczne msze.

Źródło- Lifesitenews
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

1 komentuj
  1. Maciej
    Maciej says:

    za wczasu powinno sie zaczac cwiczyc godzinki po lacinie i je czesto odmawiac (wszyscy wrogowie trydentu sa uczuleni na godzinki po lacinie)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *