Poradnik o nabożeństwie pierwszych sobót.

Poradnik o nabożeństwie pierwszych sobót.

„O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają , a zwłaszcza za masonami i poleconymi Tobie”.

Warunek I – Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca lub wcześniej

„Łucja przedstawiła Jezusowi trudności, jakie niektóre dusze miały co do spowiedzi w sobotę i prosiła, aby spowiedź święta mogła być osiem dni ważna. Jezus odpowiedział: Może nawet wiele dłużej być ważna pod warunkiem, ze ludzie są w stanie łaski, gdy Mnie przyjmują i ze mają zamiar zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi”.

Spowiedź można odbyć na przykład w ramach pierwszego piątku miesiąca lub wcześniej, pamiętając jednak o intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

Warunek II – Komunia św. w pierwszą sobotę miesiąca; po przyjęciu Komunii św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą.

Jak ważna jest intencja zadośćuczynienia, przypomina sam Jezus, który mówił Siostrze Łucji, że wartość nabożeństwa uzależniona jest od tego, czy ludzie „mają zamiar zadośćuczynić Niepokalanemu Sercu Maryi”. Dlatego Siostra Łucja rozpoczyna swe zapiski uwagą: „Nie zapomnieć o intencji wynagradzania, która jest bardzo ważnym elementem pierwszych sobót”.

Warunek III – Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca; odmawiamy jedną z trzech części.

Po każdym dziesiątku należy odmówić modlitwę:

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Warunek IV – Medytacja nad tajemnicami różańcowymi; piętnaście minut rozmyślania nad dowolną, jedną lub kilkoma tajemnicami różańcowymi.

„Jeśli zrobi się to, co ja wam mówię, wiele dusz zostanie uratowanych, nastanie pokój na świecie. Wojna się skończy”- mówi Maryja. Trzeba zatem wypełnić to, o co prosi Niebo. Jeśli prośba dotyczy czterech warunków, to wszystkie cztery należy wypełnić, a nie jedynie dowolnie wybrane. Jeśli mowa jest o intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, to taka intencja winna nam przyświecać w trakcie nabożeństwa pierwszych sobót. Matka Boża prosi, by Jej towarzyszyć przez 15 minut, rozmyślając o tajemnicach różańcowych, zatem nie zapominajmy o chwili medytacji, której temat jest jasno sprecyzowany i nie ma tu dowolności. Maryja prosi ponadto by odmówić jedną część Różańca. Zatem zwróćmy uwagę, by nie utożsamiać rozważań w czasie Różańca z medytacją o tajemnicach różańcowych.

3 komentarzy:
 1. Niewolnik Maryi
  Niewolnik Maryi says:

  Szczęść Boże Maryja prosiła o różańcu i wynagradzania przez 5 pierwszych sobót 3 wojna wisi w powietrzu ale człowiek to oporna istota mało kto to czyni i jeszcze w Polsce przyjmuje się komunie na rękę i stojąc dramat jęli Polacy będą tak dalej czynić to nie rokuje nic dobrego zacznijcie myśleć.

  Odpowiedz
 2. J23
  J23 says:

  Tak. Prośba do Polaków aby nie zwlekali z modlitwa i upamietaniem, czytaj nawróceniem. Pamiętajcie o cudzie nad Wisłą i o tym, że nie będziemy mieć już kolejnych 123 lat. Dziękujmy i wynagradzajmy przeczystej Matce za wszystko. Naszym życiem w rodzinach i modlitwa.

  Odpowiedz
 3. Arkadiusz Żebrowski
  Arkadiusz Żebrowski says:

  Tak to prawda,odnoszę się do poprzednich komentarzy.Odprawiam rowniesz pierwsze soboty miesiąca,jestem kierowcą zawodowym w maju tego roku wypadła mi sobota w kabinie ale była spędzona na modlitwie i poście,trzeba naszej Przecudnej Pani wynagradzać bo jest tak margilozowana a szczególnie na zachodzie Europy pozdrawiam wszystkich. Rycerz Niepokalanej

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *