Podczas gdy papież spotyka się z transgenderową osobą w Rzymie, w Dublinie modlą się przy ołtarzu z flagą

Irlandzka parafia organizuje „ekumeniczne nabożeństwo modlitewne LGBT”, bezcześci sanktuarium flagami „dumy”

Parafia powiedziała, że ​​to bluźniercze wydarzenie „nastąpiło po oświadczeniu papieża Franciszka dla społeczności LGBT”, w którym powiedział dysydentowi ks. James Martin, że Bóg ‘nie wyrzeka się żadnego ze swoich dzieci’.

Parafia w Irlandii zorganizowała „ekumeniczne nabożeństwo modlitewne LGBT”, podczas którego flagi „Dumy” zostały zawieszone na sanktuarium kościoła i nadal powiewają na zewnątrz.

Komentatorzy katoliccy w tamtym czasie ubolewali, że papież Franciszek pominął kluczową kwestię, że dzieci Boże mogą wyrzec się Boga, popełniając grzech ciężki, taki jak sodomia, lub odstępując od depozytu wiary w celebrowaniu nieuporządkowanych pragnień seksualnych.

Wczorajsza ekumeniczna impreza LGBT w parafii św. Teresy była reklamowana na stronie internetowej Dublin Pride i była współorganizowana przez sąsiednich członków protestanckiej parafii św. Katarzyny i św. Jakuba w Irlandii.
Z modlitwami oferowanymi za „rodziców i rodziny LGBTQ+, zwłaszcza tych, którzy tęsknią za rodzicami”, uczestnicy stanęli przed tabernakulum i trzymali flagę LGBT przed sanktuarium, pozując do zdjęć, z jedną kobietą podnoszącą pięść w geście „Duma.”

Ani archidiecezja Dublina, ani parafia św. Teresy nie odpowiedziały na prośbę o komentarz. Tymczasem ogólnokrajowe spotkanie synodalne przywódców kościelnych i grup świeckich zostało okrzyknięte w zeszłym tygodniu jako „wzbudzające” przez obecnych aktywistów LGBT.

Działaczka lesbijek i była prezenterka wiadomości Ursula Halligan powiedziała Irish Times, że „wielu z nas jest poza naszą strefą komfortu. To będzie nasza wspólna wiara, która przeprowadzi nas przez to, ponieważ nie będzie to łatwe. Ale myślę, że dzisiaj był dobry początek. Jestem pokrzepiona i zachęcona tym, czego doświadczyłam dzisiejszego ranka”.

Ostrzegła, że ​​„jest wielu ludzi, którzy czują się komfortowo w kościele takim, jakim jest i mają bardzo ustalone poglądy, bardzo sztywne poglądy. „Będzie to wymagało przywództwa i odwagi, w tej chwili od tych, którzy są na tych stanowiskach, czyli w męskiej hierarchii, i tak działa przez nas Duch Święty. Miałabym obawy, że to się cofnie, ale pokrzepiło mnie to, co dzisiaj usłyszałam, w sposób, którego się nie spodziewałam. Dlatego uważam, że dzień dzisiejszy jest dobrym punktem wyjścia”.

Anthony Neville ze Stowarzyszenia Katolików Irlandii powiedział, że na synodzie „po raz pierwszy od 2000 lat lud Boży miał okazję przedyskutować, co dzieje się w kościele, co się wydarzyło i co wydarzy się w przyszłości. Daje nam wielką nadzieję, że po raz pierwszy mamy możliwość wypowiedzenia się.”

Źródło- https://www.lifesitenews.com/news/irish-parish-holds-ecumenical-lgbt-prayer-service-defiles-sanctuary-with-pride-flags/

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *