Papież: zaszczepienie się przeciw COV-19 to akt miłości

Papież Franciszek podkreśla, że „zaszczepienie się jest aktem miłości i krokiem ku bardziej świetlanej przyszłości.

„Dzięki Bogu i pracy wielu, mamy dzisiaj szczepionki chroniące nas przed COVID-19. Dają one nadzieję na położenie kresu pandemii, ale tylko wtedy, gdy będą dostępne dla wszystkich i jeśli będziemy ze sobą współpracować. Zaszczepienie się szczepionkami zaaprobowanymi przez kompetentne władze jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, by większość osób zaszczepiło się, jest aktem miłości; miłości do siebie samych, do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich narodów – podkreślił w przesłaniu Ojciec Święty. – Jest również miłość społeczna i miłość polityczna, jest ona powszechna, zawsze pełna małych osobistych gestów miłości, zdolnych do tego, by przekształcać społeczeństwo i uczynić je lepszym. Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i opiekowaniem się sobą nawzajem, zwłaszcza najsłabszymi. Proszę Boga o to, by każdy mógł dodać swoje małe ziarenko piasku, swój mały gest miłości. Choć jest on mały, miłość jest zawsze wielka. Przyczyńmy się takimi małymi gestami do lepszej przyszłości.“

Kard. Carlos Aguiar Retes z Meksyku twierdzi, że zapewnienie dostępu do szczepień to przygotowanie lepszej przyszłości w świecie, w którym wszyscy są połączeni.

Kard. Gregorio Rosa Chavez z Salwadoru powiedział, że szczepienie to odpowiedzialność moralna, akt miłości wobec całej wspólnoty.

Z kolei abp Hector Miguel Cabrejos Vidarte z Peru apelował o zjednoczenie państw na rzecz promocji szczepień. Jak podkreślił, jest to gest odpowiedzialności zbiorowa.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *