Papież już nie ukrywa poparcia dla LGBT

Dysydencki ksiądz jezuita ks. James Martin podziękował papieżowi Franciszkowi za „miłość i przywiązanie do osób LGBTQ” oraz „wsparcie dla wszystkich, którzy wśród nich usługują”. „Trzy lata temu spotkałem się dzisiaj z Ojcem Świętym w Pałacu Apostolskim, aby omówić posługę katolicką LGBTQ” – napisał na Twitterze Martin w piątek rano. Jako ksiądz z wieloletnim doświadczeniem w promowaniu ideologii LGBT w przeciwieństwie do katolickiego nauczania, wdzięczność Martina dla Franciszka podkreśla pytanie, czy „miłość” Franciszka do samozidentyfikowanych „ludzi LGBTQ” niesie wezwanie do czystości – jak jest to wymagane od katolików z takimi skłonnościami – lub milczącą akceptacją grzechu. Chociaż Kościół katolicki nie naucza, że ​​pociąg do osób tej samej płci jest sam w sobie grzeszny, naucza, że ​​„akty homoseksualne są z natury nieuporządkowane” i „są sprzeczne z prawem naturalnym”, dodając wyraźnie, że „pod żadnym pozorem nie można ich zatwierdzić. ”.

Uwierzytelnienie twierdzenia, że Franciszek afirmuje homoseksualistów w grzechu, jest nowe oświadczenie biskupa Johana Bonny’ego z Antwerpii w Belgii, który w tym tygodniu stwierdził, że Franciszek aprobuje „błogosławieństwo” par jednopłciowych pomimo potępienia tego przez Kościół. Zaledwie w zeszłym tygodniu Franciszek spotkał się z dużą włoską dysydencką grupą LGBT „La Tenda di Gionata” na zakończenie swojej cotygodniowej audiencji generalnej, zaznaczając piątą publiczną okazję, kiedy Francis spotkał się z grupą opowiadającą się za heterodoksyjną ideologią LGBT. Co więcej, podczas prywatnej audiencji w maju, rzekomo powiedział dysydentowi amerykańskiemu działaczowi i profesorowi Aaronowi Bianco, który jest w „małżeństwie” tej samej płci, by kontynuował swoje wysiłki na rzecz otwarcia Kościoła na związki homoseksualne.

Bliski związek Francisa z Martinem, który został opisany jako „prawdopodobnie najwybitniejszy aktywista [LGBT]” w Kościele, również doprowadził do spekulacji, że poglądy Franciszka na homoseksualizm są heterodoksyjne.

Wśród swoich najbardziej znanych działań Martin promował bluźnierczy rysunek przedstawiający Chrystusa jako homoseksualistę, promował związki cywilne osób tej samej płci i opisał postrzeganie Boga jako mężczyzny jako „szkodliwego”.

Jako znak dalszego poparcia dla Martina, jezuita został niedawno ponownie mianowany przez papieża Franciszka na kolejną pięcioletnią kadencję konsultorem watykańskiej dykasterii ds. komunikacji, pomimo jego publicznego odrzucenia odwiecznego katolickiego nauczania o homoseksualizmie.

W rzeczywistości Watykan zaprosił go do przemówienia na Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie w 2018 r., w szczególności na temat związany z LGBT zatytułowany: „Zbadanie, w jaki sposób parafie mogą wspierać rodziny, których członkowie identyfikują się jako LGBTI+”.

Źródło- https://www.lifesitenews.com/news/fr-james-martin-thanks-pope-francis-for-his-love-and-affection-for-lgbtq-people/?utm_source=top_news&utm_campaign=usa

1 komentuj
  1. Ela
    Ela says:

    Franciszek ma demencję starcza i nie mysli logicznie. Powinien juz kilka lat temu abdykować. Swoja nieświadomością niszczy Kosciol Katolicki.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *