Papież Bergoglio: niedbanie o dobro pogańskiego bożka z Andów „matkę ziemię” tj. stworzenie, jest jak pogaństwo

Papież Franciszek mówi, że niedbanie o „klimat” jest „formą pogaństwa”

W swojej szeroko zakrojonej dyskusji z kolegami jezuitami podczas pobytu na Malcie papież Franciszek ujawnił swoje zaangażowanie w promowanie polityki „zmiany klimatu” jako formy „ewangelizacji”.
Dodał również, że „nie ma odwrotu” w obecnym „procesie synodalności”. Podczas swojej niedawnej krótkiej podróży na Maltę papież Franciszek spotkał się 3 kwietnia z 38 innymi jezuitami w nuncjaturze. Nieformalna 40-minutowa dyskusja obejmowała kwestie dotyczące formacji seminaryjnej i kierownictwa duchowego, synodalności, migracji i „zmiany klimatu”.

Pod koniec spotkania papież Franciszek został zapytany przez jednego z księdza jezuitów o kwestię „zmian klimatycznych”, który wyraził zaniepokojenie tym, jak „świat płonie, a my pozostajemy wobec tego spokojni”. W odpowiedzi papież Franciszek oświadczył, że „niedbanie o klimat jest grzechem przeciwko darowi Bożemu, jakim jest stworzenie”.

„Moim zdaniem jest to forma pogaństwa: jest to używanie tego, co Pan dał nam dla swojej chwały i uwielbienia, jak gdyby były bożkami” – kontynuował.

„Myślę, że niedbanie o stworzenie jest jak ubóstwianie go, redukowanie go do bożka, odrywanie go od daru tworzenia. W tym sensie troska o dom wspólnoty jest już „ewangelizacją”.

Odzwierciedlając uczucia, które wyraził w nagraniu TED Talk z 2020 r. – kiedy twierdził, że zostało mniej niż „30 lat”, aby zapobiec „katastroficznym zmianom klimatu” – Franciszek dodał: „Jeśli sprawy potoczą się tak, jak są teraz, nasze dzieci nie będą już w stanie żyć na naszej planecie”.

W 2017 roku papież Franciszek pojawił się w filmie ostrzegającym przed niebezpieczeństwami związanymi ze zmianami klimatycznymi, a ostatnio zachęcił aktywistkę ds. zmian klimatycznych Gretę Thunberg do kontynuowania alarmistycznej kampanii na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi.

Papież Franciszek wysłał również przesłanie na konferencję ONZ w sprawie zmian klimatycznych w 2019 r., domagając się podjęcia działań politycznych w celu zapobiegania zmianom klimatycznym, a także starając się zapewnić ochronę biednym w społeczeństwie przed ich skutkami. Wcześniej, w swoim orędziu na Światowy Dzień Modlitw o Troskę o Stworzenie, Papież powiedział: „Spowodowaliśmy kryzys klimatyczny, który poważnie zagraża naturze i życiu, w tym naszemu” Jednak obrońcy życia i rodziny nieustannie wyrażają zaniepokojenie ruchem aktywistów na rzecz klimatu, ponieważ często jest on powiązany z siłami proaborcyjnymi i kontroli populacji. Były nuncjusz papieski w USA, arcybiskup Carlo Maria Viganò, również połączył pasję otaczającą „zmianę klimatu” z pragnieniem zwiększenia kontroli rządu nad codziennym życiem.  Viganò zauważył, że zielona polityka stanie się następcą mandatów COVID: „Nawet jeśli farsa pandemiczna nie przyniesie pożądanych skutków z powodu nieprzewidzianych wydarzeń, mamy już gotowy kolejny krok: kryzys klimatyczny jako pretekst do narzucenie „ekologicznej transformacji” i „zrównoważonego rozwoju”.

Australijski prałat kardynał George Pell skrytykował papieską encyklikę środowiskową Laudato si z 2015 roku, mówiąc, że Kościół „nie ma mandatu od Pana do wypowiadania się w sprawach naukowych”.  W swoim spotkaniu z jezuitami na Malcie Franciszek również odniósł się do „synodalności”. „Podam ci tylko jeden przykład” – powiedział, odnosząc się do tego, co nazwał „dużym skupieniem się na kwestii żonatych księży”. Kontynuując, Papież Franciszek odniósł się do „katechistów” i „stałych diakonów”, być może nawiązując do rewolucyjnych zmian, jakie wprowadził w Tradycji Kościoła, pozwalając kobietom zostać formalnie ustanowionymi akolitami i katechistkami. Franciszek stwierdził:

Wtedy Duch dał nam również do zrozumienia, że ​​brakowało wielu innych rzeczy: katechetów, stałych diakonów, seminarium dla aborygenów, księży wyjeżdżających do innych diecezji lub przemieszczających się w obrębie tej samej diecezji. Wszystko to doświadczyliśmy wśród pociech i spustoszeń.

Jednak Papież był bardziej precyzyjny w swoich intencjach wobec Kościoła w odniesieniu do synodalności, zwłaszcza w odniesieniu do obecnego Synodu o Synodalności. Chwaląc papieża Pawła VI za to, że „ponownie wznowił dyskurs synodalny, który został utracony”, Franciszek powiedział, że Kościół „posunął się naprzód w zrozumieniu czym jest Synod”.

„Dzisiaj posunęliśmy się do przodu i nie ma odwrotu” – powiedział. dr Peter Kwaśniewski ostrzegał oświadczył, że w tej koncepcji „widzimy ciągłe pogrążanie się w biurokracji, poddanie się nowoczesnej mentalności administracji jako lekarstwa na wszelkie zło, które sprawia, że ​​Kościół jest zajęty wpatrywaniem się w jego pępek, podczas gdy prawdziwa ewangelizacja więdnie, a ławki opróżniają się”.

A my się pytamy jak można mylić ewangelizację tj. nauczanie dokrtnyn Kościoła z niszczeniem stworzenia, bożka płodności z Andów który domaga się ofiar z dzieci z Bogiem, którego bałwochwalczo czcił papież na Watykanie? Jak można nazwać pogaństwem to co ze swej natury jest katolickie, czyli dbałość o dobro dusz i człowieka, wprowadzając nowy grzech globalistów jakim jest niszczenie stworzenia, niedbanie o nie, teomorfizaicja środowiska naturalnego i ideologia ekologizmu, który niestrudzenie papież promuje ? To jest właśnie pogaństwo, propagowanie idei globalistów masońskich, którzy trudzą się by odwrócić znaczenie słów i definicji, i uczynić pogaństwem to co jest katolickie a katolickim to co jest czystym pogaństwem, bowiem agenda zielonych jest związana z kontrolą populacji, depopulacją, przemysłem aborcyjnym oraz  truciznami w szczepionkach przez które umarło setki tysięcy obywateli świata jak podają EMA w UE oraz FDA w USA. I ty Franciszku jesteś z nimi? Z NATO, z masonerią i bezbożnymi globalistami przeciwko swoim? Przeciwko Chrystusowi?

Źródło https://www.lifesitenews.com/news/pope-francis-climate-sin-of-not-caring-for-creation-is-form-of-paganism-warns-synodal-process-is-permanent/

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

1 komentuj
  1. metrios
    metrios says:

    To jak w komunistycznym żarcie: Franciszek: staliśmy na krawędzi przepaści, a teraz zrobiliśmy wielki krok naprzód! Boże Ty widzisz co „następca” Piotra robi z Twoim Kościołem!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *