Papieskie milczenie na brutalne prześladowania katolików i księży w Nikaragui

Rosnąca liczba katolików z Nikaragui potępia papieża Franciszka za to, że nie zabrał głosu w obliczu narastających prześladowań ze strony państwa wobec Kościoła w Nikaragui.

„Milczenie papieża Franciszka na temat tego, co dzieje się w Nikaragui, jest skandaliczne. Dyktatura Daniela Ortegi przejmuje siłą kościoły, zamknęli wszystkie swoje kanały i radia, nawet jeden ksiądz jest w więzieniu, a reszta boi się porwania” – Agustin Antonetti.

Potępienie Antonettiego nastąpiło po zdecydowanym zamknięciu siedmiu katolickich stacji radiowych przez Narodową Policję Prezydenta Ortegi, zarządzonym 1 sierpnia. Biskup Rolando José Álvarez Lagos z diecezji Matagalpa został później umieszczony w areszcie domowym, wraz z pięcioma księżmi i sześcioma osobami świeckimi, i oskarżony w oświadczeniu wydanym przez Policję Narodową o podżeganiu „grup stosujących przemoc” do „wykonywania aktów nienawiści (…) w celu destabilizacji stanu Nikaragua…”

Wydarzenia z zeszłego tygodnia są ostatnim rozdziałem trwających prześladowań Kościoła katolickiego przez reżim Ortegi, które rozpoczęły się w 2018 roku, kiedy kościoły katolickie udzielały schronienia protestującym, którzy byli celem rządu Nikaragui i podlegali więzieniu, nękaniu i śmierci.

Latynoamerykański serwis informacyjny Infobae doniósł niedawno, że nikaraguańska badaczka Marta Molina udokumentowała w ciągu ostatnich czterech lat ponad 250 ataków na Kościół katolicki za pomocą tego, co Nikaraguańczycy nazywają reżimem „OrMu”.

Według Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka Michelle Bachelet, w maju nastąpił wzrost liczby prześladowań katolickich księży. Bachelet poinformował, że od tego czasu pojawiły się doniesienia o policji w Nikaragui, która śledzi i zastrasza księży, a rząd również „nakazał usunięcie kanału katolickiego z sieci telewizji kablowej”.

Już w 2018 roku argentyński dziennikarz Andrés Oppenheimer ostro skrytykował papieża Franciszka za jego milczenie w sprawie prześladowań reżimu „OrMu”, oświadczając, według Infobae, że „papież Franciszek ostatnio w niewytłumaczalny sposób milczał na temat brutalnych represji reżimu nikaraguskiego wobec katolickich księży i śmierć co najmniej 322 osób w antyrządowych protestach ostatnich czterech miesięcy. Jego zachowanie można opisać jednym słowem: haniebne!”

Źródło: https://www.lifesitenews.com/news/observer-calls-pope-francis-silence-on-nicaraguan-persecution-of-church-scandalous/?utm_source=featured-news&utm_campaign=catholic

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

2 komentarzy:
 1. metrios
  metrios says:

  Franciszek zachowuje się jakby KK którego jest „głową” zupełnie nie interesował. Zajmuje się dziwnymi rzeczami, bierze udział w bluźnierczych obrzędach. Los katolików widać jest dla niego nieważny.

  Odpowiedz
  • Szaleniec
   Szaleniec says:

   Jak się przyjmuje Gates’ów, Zuckerberg’ów, Rotschild’ów itp to może świadczyć tylko o tym, że to papież to globalista, a kościół trzeba zglobalizować żeby można bylo wprowadzić rząd globalny ten oficjalny. Pytanie ile dostał

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *