Od balang z M. Jacksonem do katolickiej arystokratki wojującej o wiarę katolicką

Nie boi się bronić konserwatywnych zasad i autentycznego nauczania katolickiego.
Księżniczka Gloria von Thurn und Taxis jest rzadkim przykładem bogatej arystokratki, która ma odwagę i moralny hart ducha, by publicznie promować wartości chrześcijańskie, nawet gdy spotyka się z reakcją. Urodzona w Stuttgarcie w 1960 roku w arystokratycznej rodzinie, księżniczka spędziła wczesne lata dzieciństwa w Togo i Somalii, ponieważ jej ojciec pracował tam jako korespondent zagraniczny. Wyszła za mąż za Johannesa von Thurn und Taxis w 1980 roku i para miała dwie córki i jednego syna. W latach 80. Gloria stała się znana jako księżniczka z wyższych sfer, imprezowała z bogatymi i sławnymi ludźmi na całym świecie, zachwalając szalone fryzury i stroje. „Nigdy nie kładliśmy się spać przed 5 rano” – powiedziała księżniczka w wywiadzie. Vanity Fair nazwał ją „Księżniczką TNT”, a inne media określiły ją jako „Księżniczkę Punk”. Po śmierci męża w 1990 roku w następstwie operacji serca, księżniczka Gloria przejęła rodzinne majątki i z pomocą ekspertów zrehabilitowała podupadły biznes. Księżniczka była tak dobrym menedżerem, że znalazła się na liście najlepszych menedżerów finansowych Business Week, zajmując 10. miejsce. Jej rodzinny zamek St. Emmeram w Regensburgu w Niemczech ma ponad 500 pokoi i jest znany na całym świecie. Księżniczka gościła tam VIP-ów ze wszystkich środowisk, od gigantów muzyki pop Michaela Jacksona, Micka Jaggera i Eltona Johna, po katolickich kardynałów Gerharda Müllera i Joachima Meisnera.

Po śmierci męża księżna pogłębiła wiarę katolicką i stała się bardziej otwarta w kwestiach pro-life i prorodzinnych. W obronie życia, rodziny i wiary katolickiej Księżniczka Gloria wspierała misję Kościoła katolickiego swoją działalnością charytatywną i publiczną promocją zasad katolickich. W 2008 roku papież Benedykt XVI mianował ją Komandorką z Gwiazdą Orderu św. Grzegorza, jednym z najwyższych odznaczeń Stolicy Apostolskiej dla świeckich katolików. Kardynał Müller, ówczesny biskup Regensburga, powiedział, że zaszczyt ten był uzasadniony, ponieważ księżna była odważną katoliczką, która od lat staje w obronie wiary chrześcijańskiej i Kościoła. „Jestem pod szczególnym wrażeniem jej wielkiego zainteresowania doktryną i tradycją Kościoła, a także jej naturalnej lojalności wobec papieża i biskupa” – powiedział Müller o Glorii. Księżniczka była aktywna w ruchu pro-life i publicznie nawoływała do „kultury śmierci”, a także potępiała seksualizację dzieci przez propagandę LGBT. Co więcej, publicznie skrytykowała szerzącą się rozwiązłość w dzisiejszym zachodnim społeczeństwie i wypowiadała się przeciwko środkom antykoncepcyjnym.

W wywiadzie udzielonym w 2020 roku księżniczka powiedziała, że „wcześnie zdecydowała się walczyć po stronie dobrych ludzi, za wiarę w Boga”. Księżniczka nigdy nie bała się kontrowersyjnych wypowiedzi. W wywiadzie dla LifeSiteNews z 2021 roku bardzo krytycznie odniosła się do papieża Franciszka i porównała obecne czasy w Kościele do czasów nazistowskich: Dziś żyjemy w czasach, w których papież myśli, że może udobruchać cesarza, pokazując, że jest w stanie pogodzić się z tym, czego chcą. To iluzja. Wiemy o tym w Niemczech, ponieważ Kościół również próbował tej strategii w czasach nazistowskich i nie zadziałała. Wszyscy wylądowali w obozach koncentracyjnych. Księżniczka uwielbia tradycyjną mszę łacińską i była bardzo krytyczna, gdy biskupi katoliccy zamknęli kościoły podczas fiaska COVID. Nie wahała się krytykować drakońskich środków związanych z COVID i stojących za nimi potężnych ludzi. „Ktokolwiek siedzi za kierownicą władzy, chce więcej mocy”.  „Dlatego widzimy, że wszystkie te środki podjęte podczas pandemii są bardzo przydatne dla rządów, które chcą mieć większą władzę nad swoimi poddanymi. I naszym obowiązkiem jest z tym walczyć”.

Księżniczka Gloria jest również znana ze swojego wyjątkowego poczucia humoru, co czyni ją interesującym gościem każdego talk show i wywiadu, ale czasami wpędza ją w kłopoty. Kiedy zapytano ją o jej powiązania z „prawicowymi konserwatywnymi” politykami w administracji prezydenta USA Donalda Trumpa i premiera Węgier Viktora Orbana, odpowiedziała:  „Jesteś już prawicowym konserwatystą, jeśli regularnie myjesz zęby”. Swoją wyjątkową osobowością i poczuciem humoru księżniczka Gloria z Thurn and Taxis udowadnia, że nie trzeba być nudnym, aby być wiernym katolikiem.

 

Źródło https://www.lifesitenews.com/blogs/german-princess-gloria-von-thurn-und-taxis-is-an-aristocrat-and-warrior-for-the-catholic-faith/

2 komentarzy:
 1. mariusz75broniecki@protonmail.com
  mariusz75broniecki@protonmail.com says:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Najświętsza Maryia Panna .
  Takich ludzi nam potrzeba , tak silne zbudowanym. ,, Fundamencie nie zakłamanej Wiary Nadziei i Miłości , oraz Wartości postawy Odwagi .
  Pamiętam jak zawsze w modlitwie wstawienniczej na Różańcu świętym .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *