MSZA ŚWIĘTA

Film pt.:„Ukryty skarb Kościoła” ukazuje piękno Mszy zwanej trydencką, przybliża tło historyczne zmian dokonanych w Kościele po 1962 r., obnaża kulisy rewolucji liturgicznej i obrazuje masowy powrót wiernych ku świętej Tradycji. I udowadnia, że ostatnim ratunkiem w czasach zamętu jest katolicka Msza święta w rycie rzymskim.

ŚWIĘTA TRADYCJA

Czym jest święta Tradycja? Dlaczego jest kluczowa w wyznawaniu katolickiej wiary? Komu zależało, by pamięć o niej zaginęła w mrokach historii?

CZŁOWIEK

Obrazujemy fascynującą i burzliwą podróż wgłąb ludzkiej duszy, która zagubiona w obecnym zamęcie szuka Prawdy. Czy ją znajdzie?

CELEM NASZEGO FILMU JEST:

Pokazanie prawdy, opartej na nauczaniu Kościoła i źródłach historycznych. Adresujemy go szczególnie do nieświadomych zmian, katolików. Sobór Watykański II dzieli katolików i Kościół grubą kreską na dwa oddzielne ryty i dwa odmienne magisteria- pytamy dlaczego? Skąd te zmiany, kto i dlaczego ich dokonał, jak wygląda to nowe nauczanie “posoborowe”, kto wprowadził niebezpieczne dwuznaczne zapisy w dokumentach soborowych, dlatego dziś pomija się dogmaty, odrzuca zwyczaje i pobożność ludową, czemu uszczuplono i zubożono wszystkie sakramenty?

Komu zależy by dzielić wierzących na frakcje, podgrupy, tzw. modernę i tradsów? Szukamy odpowiedzi, a film ma być owocem naszego twórczego wysiłku. Obraz pozbawiony trudnych pytań stanie się zaledwie wydmuszką bez zawartości, jak puste opakowanie obrazujące jedynie estetyczną urodę Mszy. Za jej odrzuceniem stoi porażająca historia Kościoła, a to zaledwie czubek góry lodowej.  Im głębiej kopiesz tym bardziej wzmaga się świadomość i cierpienie …

CELEM NASZEJ FUNDACJI JEST:

 • 1. Wspieranie rozwoju kultury i sztuki,

  poprzez propagowanie w życiu publicznym i społecznym wartości katolickich, a w szczególności:

 • 2. Produkcja filmów, projektów audiowizualnych,

  kreacja materiałów multimedialnych i innych działań o charakterze artystycznym promujących wartości katolickie;

 • 3. Organizowanie warsztatów pokazów, przeglądów,

  koncertów i konkursów filmowych, mających przede wszystkim na celu promowanie kultury katolickiej i jej wartości

 • 4. Wspieranie artystów

  działających na rzecz powstania dzieła filmowego;

 • 5. promocja i dystrybucja

  materiałów filmowych, multimedialnych i wydawniczych;

WIARA I FILM

Wspieramy osoby wierzące, tworzymy unikatową w skali kraju społeczność wierzących, zrzeszającą katolickie rodziny, młodych i starszych, osoby samotne i poszukujące prawdy. Kreujemy przestrzeń łączącą osoby zagubione w kryzysie jaki dotyka rdzenia tożsamości człowieka – rozumu, człowieczeństwa i wiary w Boga. Niesiemy pełne nadziei przesłanie Kościoła wraz wartościowymi treściami filmowymi. Ułatwiamy wzajemną pomoc i spotkanie wiernych w Polsce i poza granicami dla wymiany doświadczeń, wiedzy, nowin i dobrych oddolnych inicjatyw. Wszystko dla odzyskania Kościoła założonego przez Chrystusa Pana. Dziś szczególnie w rękach świeckich spoczywa zadanie ratowania tego co obumiera- rodziny, wiary, tradycji, tożsamości. Od naszego osobistego uświęcenia, ofiar, modlitwy zależy jakich będziemy mieć kapłanów, rodziny i Kościół, a także czy będziemy zbawieni. Dlatego zakasaliśmy rękawy i zabraliśmy się oddolnie do dzieła, wesprzyj nas modlitwą i dołącz do nas!

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

Zarejestruj się, aby otrzymywać niesamowite katolickie treści w swojej skrzynce odbiorczej.

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby uzyskać więcej informacji.