Msza łacińska nawróciła aktora Hollywood i uchroniła od samobójstwa

Aktor Shia LaBeouf oznajmił w programie biskupa Roberta Barrona na YouTube, że ​​przeszedł na katolicyzm po zagraniu roli Ojca Pio w filmie, który premierę ma we wrześniu. Powiedział biskupowi diecezji w Minnesocie, że wraz z poznaniem Ojca Pio, tradycyjna Msza łacińska była najważniejszym elementem jego nawrócenia na wiarę. Oszołomił biskupa, mówiąc, że „Msza łacińska głęboko mnie dotyka… ponieważ wydaje mi się, że nie sprzedają mi samochodu”.

LaBeouf mieszkał w klasztorze z kapucynami – zakonem Ojca Pio – aby mógł lepiej zrozumieć, jak działać jako zmarły, wielki mistyk i to był jego pierwszy kontakt z katolicką wiarą. Przyznał, że tkwił w ciemnościach psychologicznie i duchowo, próbował wielu sposobów na poradzenie sobie z myślami samobójczymi. „Miałem broń na stole. „Nie chciałem już żyć, kiedy to wszystko się wydarzyło” – wyznał. Było to uczucie „wstydu, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłem. LaBeouf powiedział, że nie myślał o Bogu, ale o swojej karierze, przyjmując tę rolę. „Wiem teraz, że Bóg używał mojego ego, aby przyciągnąć mnie do siebie… z dala od światowych pragnień” – dodał. Wyraził, że katolickie rozumienie grzechu i przebaczenia dało mu „nadzieję”.

LaBeouf ma przeszłość pełną skandali w swoim życiu osobistym, w tym prawne batalie byłymi dziewczynami, oskarżenie o pobicie  kradzieże. Rozwijając swoją nowo odkrytą miłość do Mszy Łacińskiej, powiedział, że „praktykując Mszę łacińską” do tej roli, „doznawał prawdziwych przeżyć emocjonalnych”. Wyjaśnił, że spokój i świętość starej liturgii przemawiały do ​​niego głębiej niż nowa liturgia.

Powiedział, że przebywanie w środowisku Novus Ordo (Nowej Mszy) było podobne do przebywania w otoczeniu „racjonalistycznego, logicznego słowa, słowa i spisku”. „To zabiera mnie z królestwa uczuć” – dodał.

„Msza po łacinie stawia mnie prosto w sferze uczuć, ponieważ nie mogę spierać się o to słowo, ponieważ nie wiem, co to słowo oznacza, więc po prostu zostaje mi to uczucie, które wydaje się święte”.

Nawrócenie LaBeoufa, a w szczególności jego podziw dla tradycyjnej łacińskiej Mszy, wywołał wstrząs w całym katolickim świecie, a wybitni katoliccy uczeni i ewangeliści poświęcili czas na powitanie aktora w wierze.

„Witaj w domu, drogi bracie! I dziękuję za podzielenie się swoją mądrością z biskupem Barronem” – napisał w mediach społecznościowych wybitny katolicki autor Scott Hahn.

„Z ust niemowląt i ssących wydoskonaliłeś chwałę”, dodał uczony po łacinie, cytując Psalm 8:2.

„Witamy w katolickiej rodzinie” – napisał dr Taylor Marshall.

Źródło: https://www.lifesitenews.com/news/shia-labeouf-stuns-bishop-barron-with-love-of-latin-mass-theyre-not-selling-me-a-car/?utm_source=featured-news&utm_campaign=catholic

3 komentarzy:
 1. Aga20
  Aga20 says:

  Witaj w naszej rodzinie i miej oczy otwarte na zło , które czyha na nas wierzących…Bóg jest wielki, wielki jest Jego Syn Jezus Chrystus – nasz Zbawiciel oraz Jego Matka, nasza Matka Boska. Alleluja🙏🕊💞

  Odpowiedz
 2. Galadriela
  Galadriela says:

  Ciekawe, czy aktor korzysta z posługi tradycyjnego kapłana, czy modernisty?
  Jest rożnica między Nową Mszą a Mszą Wszech Czasów.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *