Koniec z „nieskutecznymi klinicznie” maskami w szkole. „Skończyliśmy ze strachem” i leczymy.

Naczelny Chirurg Florydy odrzuca nakaz noszenia masek przez dzieci. Twierdzi, że dane nie wykazują „korzyści klinicznych” zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.
Nowo wybrany lekarz naczelny Florydy, dr Joseph Ladapo, przeszkolony na Harvardzie, badacz specjalizujący się w polityce zdrowia publicznego, argumentował, że nie ma „korzyści klinicznej” z noszenia masek w szkołach. Poparł stanowisko gubernatora Florydy Rona DeSantisa, że ​​decyzję o maskowaniu dzieci należy pozostawić rodzicom, a nie zarządom szkół.

Przemawiając podczas wydarzenia w hrabstwie Brevard wraz z gubernatorem DeSantis, dr Joseph Ladapo, który we wrześniu został mianowany na stanowisko chirurga generalnego i sekretarza zdrowia stanu Floryda – zaprosił uczestników do „cofnięcia się na chwilę od tego, co ciągle słyszysz w telewizji”.

Chirurg generalny, który uzyskał tytuł doktora medycyny w Harvard Medical School i doktorat z polityki zdrowotnej z Harvard Graduate School, dodał, że pomimo tego, co powtarzają „niektórzy z naszych przywódców zdrowia publicznego w innych stanach i w całym kraju”, „istnieje znaczna luka między jakością dostępnych danych promujących maskowanie dzieci, jako przynoszących jakiekolwiek korzyści dla dzieci a faktami”.

„Na Florydzie będziemy trzymać się danych i damy wam znać, co myślimy – wyjaśnił Ladapo.

Dr Ladapo kontynuował obronę praw rodziców do podejmowania decyzji w imieniu swoich dzieci ponad autorytetami rad szkolnych i przywódców politycznych.

„Zakładanie maski na twarz dziecka to decyzja rodzica. To nie jest decyzja szkoły, to nie jest decyzja rady szkoły, to nie jest decyzja gubernatora. To nie jest decyzja nikogo innego, z wyjątkiem rodzica, a rodzice są umieszczani w tych absurdalnych sytuacjach związanych ze zdrowiem ich dzieci” – powiedział Ladapo.

Wielu rodziców domagało się, aby ich dzieci nie były zmuszane do noszenia masek w szkołach, powołując się na dane wskazujące, że dzieci nie są narażone na wysokie ryzyko COVID-19, nie rozprzestrzeniają znacząco wirusa i mogą doznać szkód psychicznych i fizycznych z powodu długotrwałego noszenie maski.

Stan Floryda pod przywództwem gubernatora DeSantis zdecydowanie popierał prawo rodziców do rezygnacji z maskowania swoich dzieci.

Oświadczenia Ladapo odrzucające obowiązkowe maskowanie i wspierające autorytet rodziców w dokonywaniu wyborów dla własnych rodzin są zgodne z obowiązującym prawem Florydy.

Gubernator DeSantis polecił Departamentowi Zdrowia Florydy wydanie przepisu nadzwyczajnego zakazującego radom szkolnym w Sunshine State nakładania masek dla uczniów, argumentując, że decyzje o maskowaniu należy pozostawić rodzicom. Na konferencji prasowej zorganizowanej przez gubernatora DeSantis  przedstawiono nowego stanowego chirurga generalnego, Ladapo powiedział, że w walce z COVID-19: „skończyliśmy ze strachem”.

Podczas konferencji prasowej Ladapo opowiedział się za leczeniem innym niż szczepienia w celu radzenia sobie z COVID-19 i przekonywał, że eksperymentalne zastrzyki na rynku były „traktowane prawie jak religia”.

„Państwo powinno promować dobre zdrowie” – powiedział Ladapo. „Szczepienie to nie jedyna droga do tego. Traktowano ją prawie jak religię. To jest po prostu bezsensowne. Istnieje wiele dobrych dróg do zdrowia, a szczepienia nie są jedynymi”

Za: https://www.lifesitenews.com/news/florida-surgeon-general-smacks-down-mask-mandates-for-kids-says-data-shows-no-clinical-benefit/?utm_source=home_more_news&utm_campaign=catholic

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *