Ksiądz wygrał w sądzie z gubernatorem o otwarcie kościoła, teraz sprzeciwia się szczepieniu dzieci

Ksiądz, który wygrał z gubernatorem Newsom w sądzie sprawę o zamknięcie kościołów, nazwał nakaz szczepień dzieci „przestępczym” naruszeniem praw rodzicielskich: „Myślę, że jest to bardzo, bardzo inwazyjne i bardzo szkodliwe dla praw rodziny i zdrowia dzieci” – powiedział.

Kalifornijski ksiądz, pozwał gubernatora Newsoma do sądu w związku z jego „niekonstytucyjnym” zamknięciem kościoła. Ksiądz Trevor Burfitt (FSSPX).

Kalifornijski demokratyczny gubernator stanu Gavin Newsom ogłosił nakaz szczepień dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich w szkołach publicznych i prywatnych, podczas gdy jego 12-letniej córce nie wstrzyknięto szczepionki.

„Uważam to za zbrodnicze,to kryminalna akcja przeciwko prawom rodziców, którzy powinni być w stanie decydować co ich dzieci otrzymują.”

Burfitt wyraził nadzieję, że szkoła powstała przy kościele  Matki Bożej Aniołów, prowadzona przez FSSPX uniknie nakazów szczepień przymusowych.

Ksiądz trafił na pierwsze strony gazet po tym, jak zakwestionował w sądzie zamknięcie kościoła. Ks. Burfitt uzyskał prawo do pozostawienia kościoła otwartym dla wiernych. Sędzia „uznał za niezgodne z konstytucją” zamykanie dostępu do kultu publicznego, a w maju 2021 r. Towarzystwo Thomasa More zapewniło wygraną ks. Burfitta. Uniemożliwił tym samym urzędnikom kalifornijskim traktowanie kościoła gorzej niż firm. Od tego czasu „nie mieliśmy sprzeciwu, żadnego sprzeciwu ze strony stanu, hrabstwa czy miasta” – powiedział Burfitt.

W rzeczywistości kościół Matki Bożej Anielskiej rozkwitł. Rok po walce prawnej o utrzymanie kościoła Burfitt gromadzi zarówno starych, jak i wielu nowych parafian. „Chcą Mszy – w szczególności Mszy łacińskiej – a potem chcą całego życia, które się z tym wiąże” – powiedział.

Brak podobnego wzrostu w innych parafiach katolickich może wynikać z braku „gorliwości duszpasterskiej” u innych duchownych. Wysławiając współwyznawców za „dobre poczucie posłuszeństwa” podczas blokad, ksiądz zasugerował, że im „brakuje prawdziwej gorliwości duszpasterskiej”. Bez tej cechy „łatwo jest po prostu chcieć wybrać łatwą drogę, chronić się i być mniej skłonnym do poświęcenia się dla wiernych”.

Msza łacińska jest potrzebna do skutecznej zmiany, „Księża muszą mieć lepsze życie wspólnotowe” — stwierdził Burfitt, zapytany o to, jakie najważniejsze zmiany są potrzebne we współczesnym Kościele: „Muszą mieć swoich kolegów księży, aby ich wspierali” i „odmawiać wspólnie modlitwy, jak tylko mogą”. Kluczową receptą na zmianę jest Msza łacińska. Księża „muszą się uczyć Mszy łacińskiej i odprawiać ją” – oznajmił.

 

Źrodło: https://www.lifesitenews.com/news/priest-who-beat-gov-newsom-over-church-closures-calls-jab-mandate-for-kids-criminal/

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *