Ksiądz nie mógł namaścić umierającego katolickiego posła

Brytyjski poseł, który został zasztyletowany, nie mógł wczoraj przyjąć ostatniego namaszczenia, ponieważ policja nie pozwoliła katolickiemu księdzu wejść na miejsce zbrodni. Policja w Essex nie podała jeszcze przyczyny. Zgodnie z artykułem opublikowanym w Daily Mail w piątek, gdy pojawiły się wiadomości, że konserwatywny brytyjski poseł Sir David Ames został dźgnięty nożem przez islamskiego przestępcę, ojciec Jeffrey Woolnough udał się na miejsce zbrodni, aby odprawić ostatnie namaszczenie. Znalazł teren odgrodzony przez policję, która nie pozwoliła mu wejść na miejsce zbrodni. Sir David Amess, katolik, w końcu zmarł z powodu odniesionych obrażeń, nie przyjmując ostatnich sakramentów Kościoła.
Około godziny 12.05 w piątek Amess został zaatakowany przez 25-letniego mężczyznę i wielokrotnie dźgnięty nożem podczas spotkania z wyborcami w kościele metodystów Belfairs w Leigh-on-Sea w Essex. LifeSiteNews było w stanie skontaktować się z ks. Jeffreyem Woolnoughem, który przekazał nam swoją wersję wydarzeń. „Jako miejscowy ksiądz tutaj w Leigh-on-Sea, gdy tylko dowiedziałem się o Davidzie, pobiegłem tam, aby zobaczyć, jak poważne to było”, powiedział. Kiedy przybył na miejsce, ks. Woolnough zastał cały obszar odgrodzony przez policję. „Powiedziałem jednemu funkcjonariuszowi policji »jeśli umiera, muszę go namaścić«” – policjant rzeczywiście przez radio ze swoim zespołem zapytał, czy można wpuścić księdza, i czekał na odpowiedź: „Naprawdę przepraszam ojcze, ale nie mogą cię wpuścić” powiedział policjant.
„Nie wiedziałem, co się tam dzieje, nikt nie wiedział w tym momencie” – powiedział Woolnough. Ksiądz przypomniał sobie, że widział helikopter: „W tym momencie pomyślałem:„ Jeśli już go przenoszą drogą powietrzną, mógłbym odmówić kilka modlitw i spróbować dowiedzieć się, dokąd go zabierają”.
Za: https://www.lifesitenews.com/news/catholic-priest-unable-to-administer-last-rites-to-dying-british-politician-as-police-cordon-the-area/?utm_source=featured&utm_campaign=catholic

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *