Kardynał McElroy buduje antykościół oparty na tolerancji dla zła, grzechu i zboczeń

Papież Franciszek zaszokował Kościół w niedzielę, kiedy ogłosił 21 nowych kardynałów, w tym 16 kardynałów elektorów, którzy mają zostać zainstalowani na konsystorzu 27 sierpnia. Nominacje, jak można się spodziewać, obejmują kilku jawnych liberałów, takich jak pro-LGBT brazylijski arcybiskup Leonardo Ulrich Steiner i anty-łaciński szef liturgii watykańskiej liturgii arcybiskup Arthur Roche. Ale najbardziej radykalnym wyborem papieża jest biskup Robert McElroy z San Diego, znany wiernym katolikom jako prawdopodobnie najbardziej prohomoseksualny, lewicowy prałat w USA. W ostatnich latach McElroy wywołał oburzenie za odprawianie „Mszy LGBT”, ganiąc stanowisko Kościoła w sprawie aktów homoseksualnych, wzywając do katolickich obrzędów pogrzebowych aktywnych homoseksualistów i udzielając wsparcia dysydentowi jezuicie ks. James Martin obala „destrukcyjny” stosunek konserwatystów do seksualności.

Niewiele lepsze są jego osiągnięcia w sprawach życiowych. Żaden biskup nie bronił udzielania komunii politykom proaborcyjnym tak energicznie jak McElroy, który utożsamia aborcję ze „zmianą klimatu” i odrzuca ideę, że aborcja jest pojedynczym, „najważniejszym” problemem moralnym, przed którym stoją Stany Zjednoczone.

Po tym, jak papież Franciszek wydał w zeszłym roku nowe ograniczenia dotyczące mszy łacińskiej, McElroy szybko usunął dwa z trzech tradycyjnych kościołów mszalnych w swojej diecezji. Podczas wprowadzania szczepionek COVID uczynił szczepienie jako „jedyną drogę” do normalności. A jeśli chodzi o wykorzystywanie seksualne przez duchownych, nawet liberalni aktywiści alarmują o jego historii.

McElroy od dawna jest ulubieńcem papieża Franciszka, który mianował go do diecezji San Diego w 2015 r., mianował go ojcem synodu Synodu Panamazońskiego w 2019 r., a w zeszłym roku pozyskał go do wstąpienia do watykańskiej dykasterii ds. promowania integralnego rozwoju człowieka . Biskup San Diego jest także bliskim sojusznikiem innych lewicowych, popierających LGBT kardnyłów- Joseph Tobin i Blase Cupich.

Ultraliberalne postawy biskupa McElroya i szybki wzrost popularności są tym bardziej niepokojące z powodu jego rewolucyjnej wizji Kościoła katolickiego. W obszernym artykule dla America Magazine, dwa dni po nominacji na kardynała, McElroy szczegółowo opisał swój cel „transformacji” Kościoła poprzez Synod na temat synodalności, a następnie „utrzymanej synodalności”.

„Proces synodalny” ma na celu „ przekształcenie kultury Kościoła, która przetrwa pokolenia” – mówił McElroy. „Depozyt wiary nie jest bezwładnym i abstrakcyjnym zbiorem nauczania” – podkreślał.
Nominacja McElroya wysyła niewątpliwy sygnał o kierunku, w jakim papież Franciszek zamierza poprowadzić Kościół w jego słabnącym pontyfikacie. Poniżej znajduje się bliższe spojrzenie na przerażające pochodzenie biskupa San Diego, od jego nieustannej promocji LGBT i niepokojących powiązań z wykorzystywaniem seksualnym przez duchownych, po jego długoletni zwyczaj bagatelizowania aborcji i obudzone pozy polityczne. Dorobek nowego kardynała-desygnata w normalizacji i promowaniu homoseksualizmu jest praktycznie niespotykany w USA.

Zaatakował stanowisko Kościoła w sprawie homoseksualizmu, mówiąc, że odnoszenie się do aktów homoseksualnych jako „wewnętrznie nieuporządkowanych”, podobnie jak Katechizm Kościoła Katolickiego i dokumenty Magisterium Kościoła, jest „bardzo destrukcyjnym językiem”. odprawiał „msze LGBT”, w tym jedną z udziałem homoseksualnych polityków państwowych i lokalnych oraz „żonatych” partnerów tej samej płci z dziećmi.
wyraził poparcie dla wyświęcania osób tej samej płci na księży, mimo zakazu Watykanu, oprócz swojego poparcia dla kobiet-diakonów i żonatych księży.
zapewnił, że nie odmówi sakramentów i katolickich pochówków aktywnym, zatwardziałym homoseksualistom. Zezwalanie na takie pochówki „jest odpowiednią polityką, którą mam nadzieję, że księża będą przestrzegać, zwłaszcza w czasie pogrzebów” – powiedział dysydentowi National Catholic Reporter w 2017 roku. „Naszym fundamentalnym stanowiskiem musi być włączenie do Kościoła, zwłaszcza w czasie pogrzebu”.
agresywnie poparł aktywizm LGBT ks. Jamesa Martina i napisał entuzjastyczne poparcie dla niesławnej książki Martina z 2017 roku Budowanie mostu.
zasugerował, że „małżeństwa” osób tej samej płci „wzbogacają życie” homoseksualistów.

W październiku 2016 r. McElroy zainicjował „Synod w San Diego”, który, jak powiedział, „zaoferuje diecezji nowy model „bycia kościołem””, który obejmowałby „opiekę wobec rodzin LGBT” i umożliwienie rozwiedzionym katolikom żyjącym w nowych związkach małżeńskich, cudzołóstwo, aby swobodnie przyjmować Komunię w „wewnętrznym forum sumienia”.

Synod McElroya, który odsunął na bok wiernych katolików, był zapowiedzią Synodu o Synodalności i Niemieckiej Ścieżce Synodalnej.

W 2018 r. McElroy wygłosił przemówienie programowe na dorocznym spotkaniu heretyckiego Stowarzyszenia USA.  Na imprezie dostępne były towary prohomoseksualne.

Dysydencka organizacja LGBT New Ways Ministry, formalnie wpisana na czarną listę przez Watykan, ciepło powitała nominację McElroya, mówiąc w poniedziałek: „Jego nowe stanowisko pomoże zmienić kształt episkopatu Kościoła katolickiego w USA, który był zdecydowanie przeciwny LGBTQ ”.

Źródło: lifesitenews

1 komentuj

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *