Jedyna duma jaka zasługuje na uwagę!

Jedyna duma jaka zasługuje na uwagę, gdyż jest prawdziwą dumą, to nie tęczowa pycha, ruina moralna, miazga duchowo-psychiczna młodych i dzieci, ale duma z wielkich zwycięstw i dokonań wielkich i normalnych ludzi tak szczerze broniących cywilizacji łacińskiej z silną wiarą w Boga sercu, z niezachwianym przekonaniem, niewzruszoną nadzieją odpierając przez ponad dwa wieki, zagrożenie ze strony dyszącego nienawiścią do wiary katolickiej islamskiego ciemiężyciela, jałową bestię, niszczycielskiego dręczyciela, monstrum bezbożnictwa i barbarzyństwa. 

Dziś zalewa nas ta sama zaraza, ten sam wirus bezeceństwa, wszetecznictwa, dziecinady, zidiocenia, głupoty, dziczy, syfilisu moralnego, zboczeń i dewianctwa przeciwnego naturze, rozumowi i przykazaniom – w formie kolorowej na pozór niegroźnej, wesołkowatej ideologii równości, braterstwa, tolerancji zła,  liberalizmu, seksualizacji najmłodszych, aborcji, rozwodów, pacyfizmu, który prowadzi do bezbronności, znieczulenia na aktualnych wrogów, i rozbrojenia człowieka ze zdolności do samoobrony, oceny rzeczywistości, męstwa i patriotyzmu. Ten zgniły i nędzny nurt promuje sam Franciszek i Kościół milczący na niemiecką schizmę, herezję lgbt, podmianę nauczania obyczajowego Kościoła-  np. w formie spotkania -jak to z ostatnich dni w Rzymie – gdzie papież podpisał dokument wyzuty z treści katolickich, a lansujący i forsujący nowy porządek świata w wersji hard masońskiej, bez Boga, dogmatów, doktryny katolickiej. 

Jak możemy się tej demoralizacji przeciwstawić jak nie pod sztandarem Najświętszej Dziewicy i Chrystusa Króla, pod skrzydłami krzyża świętego i pod opieką Boga.

Husaria to realna formacja żywych wojowników, gromiąca wrogów przez ponad 200 lat, nie relikt muzealny, skansenowy artefakt, ale fakt historyczny, potęga hegemonii militarnej Polski, symbol katolickiej polskości, hartu ducha, wolności, mocy charakteru i woli, odwołującej się do znaków naszej wiary i etosu rycerskiego, szlachetności sługi wielkim ideom, honoru i miłości ojczyzny. Walczącej niestrudzenie i niezwyciężenie z nieprzyjacielem w imię najwyższych wartości. My też musimy być silni, odważni, nieprzejednani, oddani Bogu i prawdzie, walczyć z przeciwnikiem naszego zbawienia, samym sobą i nawałnicą genderową, plugawą, zdemoralizowaną rozpustnicą, ohydą spustoszenia, która swoimi szponami wykraść chce nam nasze dzieci, ale boi się krzyża, naszej wiary, naszego rozumu i silnej woli.

Stańmy w szeregach armii Bogarodzicy i idąc za przykładem heroicznych bohaterów walecznie broniących łacińską cywilizację przed antychrześcijańskim napastnikiem, wojujmy jak najdzielniejsi żołnierze o czystość obyczajów, o świętość naszych rodzin, o prawdę i wiarę w społeczeństwie, z wszelakim złem, a naszą bronią nie jest kopia czy miecz, ale różaniec, Msza św. i spowiedź.

1 komentuj
 1. radoslawprochnicki@gmail.com
  radoslawprochnicki@gmail.com says:

  O sile I hegemonii w świecie zadecydował moment w dziejach Narodu a raczej Narodów Unii Polsko Litewskiej za Jagiellonów…i potęga armii rozciągająca się od Inflantów po Morze Czarne, a być może aż do Morza Śródziemnego dzisiaj odzwierciedleniem może stać Unia z Ukrainą w Ramach Trójmorza i pełniącej wraz z Polską wiodącą rolę na Arenie międzynarodowej…Tu należy dodać więzi jakie łącza od wieków Polskę że Szwecją, choć tu podczas potopu szwedzkiego na Polskę zostały zerwane te więzi i Cud obronienia Polski wraz zjednoczonymi z Nią Narodami w tym Ukraińskim czy Litewskim…przez Maryję broniącej naszych granic…Węgrami czy Wielką Brytanią czy Hiszpanią.. czy w końcu zwycięstwa pod Wiedniem czy Cud nad Wisłą ocalający cała Europę od Potopu Osmańskiego czy Komunizmu i Armii Czerwonej…W tej ostatniej walce jednak nie doszło do ostatecznego Zwycięstwa, najpierw Komunizm przez ponad 50 lat w Europie Środkowo Wschodniej zniewalał te Narody, by następnie zaprzepaścić wydawałoby się zwycięstwa tych Narodów po upadku Muru Berlińskiego, po przez układy Władców tego świata ponad głowami ich Suwerenów, a co w konsekwencji prowadzi do szerzenia się błędów Rosji i Komunizmu na całą Europę i Świat, stąd ów świat jest w takim stanie jakim jest.
  Dzisiaj stojąc na przełomie dziejów nie tylko Europy Zachodniej gdzie więzi dynastyczne mogą odmienić losy Kultury Zachodniej zakorzenionej w Chrześcijanstwie…Tak odbudowane więzi sprzed wieków stanowiło o sile więzi i znaczenia Europy Środkowo Wschodniej…Dziś Trójmorze jak mawiał D. Trump może być alternatywą dla Świata, a wraz całym Kwiatem Europy stać się Hegemonem który godzi zapędy wojenne USA i Chin…A Islam zacznie ta kulturę Zachodnią szanować jak wielokrotnie na przestrzeni dziejów pokazywali i wypowiadali się Władcy tego wyznania
  Jedno mnie tylko zastanawia czy przypadkiem liturgia Kościoła prawosławnego i jak to uczynił Karol podczas swojej 👑 nie była by najbliższa wszystkim dewocjonaliów katolickim, bliska i wam tradycjonalistom, wznoślejsza dla KRK a piękna i do zaakceptowania dla wszystkich, choć zwyczaje tradycja została by ta sama, a Tożsamość ocalona…Celem Jednanie Narodów, często ustępstwa w zwyczajach, a nie z Prawdy Słowa Bożego i pisania Pisma Świętego od nowa na kolanie…. Pozdrawiam 😉👑😍

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *