Irlandzki biskup -„drzwi nie są zamknięte” w kwestii żonatych księży

Irlandzki biskup, który określił zakaz błogosławieństwa małżeństw osób tej samej płci jako „bolesny”, powiedział grupie „We Are Church Ireland”, że „drzwi nie są zamknięte” w kwestii żonatych księży.

„We Are Church Ireland” odrzuca nauczanie magisterium o kapłaństwie mężczyzn, homoseksualizmie, aborcji, rozwodzie i odmowie Komunii Świętej osobom pozostającym w związkach cudzołożnych.

Biskup Paul Dempsey, najmłodszy ordynariusz w kraju, nie skorygował heretyckich oświadczeń „We Are Church Ireland” podczas przemówienia, w tym uporczywego wezwania do wyświęcania kobiet na kapłanów. Biskup Achonry zamiast tego skupił się na wizji papieża Franciszka dotyczącej procesu synodalnego, który jest obecnie w toku na całym świecie.

Biskup Dempsey uznaje, że papież Franciszek nie „zamknął drzwi” w kwestii żonatych księży po synodzie amazońskim w październiku 2019 r. Kardynał Robert Sarah, były prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, jest jednym z kilku kardynałów, którzy w ostatnich latach potępili propozycję zezwolenia księżom na zawieranie małżeństw, opisując takie posunięcie w 2018 roku jako prowadzące do „poważnych konsekwencji i do wyraźnego naruszenia Tradycji Apostolskiej”.

Kardynał Walter Brandmüller przypomniał także niemieckim politykom w 2018 r., że kwestia kobiet kapłanów została autorytatywnie wykluczona przez papieża Jana Pawła II i że każdy, kto nalega na wyświęcenie kobiet, „opuścił fundamenty wiary katolickiej” i „ spełnia elementy herezji, której konsekwencją jest wykluczenie z Kościoła – ekskomunika”. Przywódcy kościelni powinni „zdawać sobie sprawę, że ostrzeżenie przed błędami i herezją jest aktem miłosierdzia”.

„Katolicy, którzy trzymają się prawdziwej wiary w Irlandii, są bardzo zmęczeni biskupami, którzy nie potrafią naprawić błędów lub stanąć w obronie kontrowersyjnych nauk.

Biskup Dempsey zdystansował się od watykańskiego zakazu błogosławienia par homoseksualnych w marcu tego roku, nazywając to „bolącą reakcją Kościoła na osoby o tej samej orientacji seksualnej”.

Kongregacja Nauki Wiary  ogłosiła, że ​​Kościół nie może błogosławić związkom homoseksualnym, ponieważ Bóg „nie błogosławi i nie może błogosławić grzechowi”. Na pytanie do Kongregacji Nauki Wiary o to, czy Kościół ma „prawo do udzielania błogosławieństwa związkom osób tej samej płci” odpowiedział „negatywnie” prefekt kongregacji, kardynał Luis Ladaria Ferrer.

Oświadczenie kongregacji zostało zatwierdzone przez papieża Franciszka. Kongregacja stwierdziła, że ​​„nie jest dozwolone udzielanie błogosławieństwa związkom nawet stałym, które obejmują aktywność seksualną poza małżeństwem (tj. poza nierozerwalnym związkiem mężczyzny i kobiety, otwartym na przekazywanie życia ), podobnie jak w przypadku związków między osobami tej samej płci”.

Biskup Dempsey nazwał używany język „problemem”, który „w najlepszym razie jest odbierany jako zimny i odległy, w najgorszym jako bolesny i obraźliwy”.

„We Are Church Ireland” należy do szeregu heterodoksyjnych grup, które nadal atakują katolickie nauczanie również w innych obszarach, stowarzyszenie było gospodarzem spotkania Pride w Dublinie podczas Światowego Spotkania Rodzin w 2018 roku, podczas którego prezenterka wiadomości lesbijek Ursula Halligan przeprowadziła wywiad z byłą prezydent Irlandii Mary McAleese, wieloletnim krytykiem nauczania Kościoła na temat grzesznego charakteru aktów homoseksualnych i zaburzonych skłonności osób doświadczających pociągu homoseksualnego.

McAleese, która wcześniej wygłaszała niespójne twierdzenia na temat swoich interakcji z papieżem Janem Pawłem II, była szeroko krytykowana w 2019 r. za błędne przedstawianie tezy papieża przez sugerowanie, że poparł gwałt małżeński w swojej książce z 1960 r. Miłość i odpowiedzialność.

 

Za: https://www.lifesitenews.com/news/lgbt-friendly-irish-bishop-gives-talk-to-dissident-catholic-group-pushing-for-women-priests/

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *