„Im więcej korzystasz z Facebooka tym bardziej popadasz w depresję.”

Facebook wielokrotnie stwierdzał, że jego aplikacja na Instagramie jest szkodliwa dla wielu nastolatków, wynika z raportu Wall Street Journal opublikowanego we wtorek.

The Journal przytoczył badania Facebooka z ostatnich trzech lat, które badały, w jaki sposób Instagram wpływa na jego młodych użytkowników, przy czym najbardziej krzywdzone są nastoletnie dziewczęta. W jednej z wewnętrznych prezentacji na Facebooku stwierdzono, że wśród nastolatków, którzy zgłaszali myśli samobójcze, 13% użytkowników brytyjskich i 6% użytkowników amerykańskich potwierdziło, że źródłem problemu jest Instagram.

„Trzydzieści dwa procent nastolatek powiedziało, że kiedy czują się źle ze swoim ciałem, Instagram sprawia, że ​​czują się gorzej” – napisali naukowcy. Facebook podobno odkrył również, że 14% chłopców w USA powiedziało, że Instagram sprawił, że poczuli się gorzej ze sobą.

Podczas gdy Facebook doszedł do wniosku, że duży procent nastolatków nie jest krzywdzony przez Instagram, według Wall Street Journal, funkcje, które firma Facebook mediów zidentyfikowała jako najbardziej szkodliwe, są częścią jego kluczowej strategów rozwoju.

Według raportu badacze ostrzegali, że strona Eksploruj na Instagramie, która obsługuje posty wyselekcjonowane przez użytkowników z wielu kont, może popchnąć użytkowników do treści, które mogą być szkodliwe. Aplikacja ma również za zadanie publikowanie tylko najlepszych zdjęć i momentów co okazuje się działaniem silnie uzależniającym.

„Aspekty Instagrama zaostrzają się nawzajem, aby stworzyć idealną burzę” – czytamy w badaniu.

Według dziennika najwyżsi menedżerowie dokonali przeglądu badań, które zostały przytoczone w prezentacji wygłoszonej w zeszłym roku dla dyrektora generalnego Marka Zuckerberga. Facebook identyfikując i charakteryzując problem nie może (lub nie chce) go rozwiązać, jednocześnie utrzymuje zaangażowanie użytkowników sprawiając, że powracają. Jednocześnie Facebook buduje również wersję Instagrama dla dzieci poniżej 13 roku życia!

Młodzi użytkownicy są kluczem do sukcesu Instagrama. Ponad 40% użytkowników Instagrama ma 22 lata i mniej.

W jednym z blogów szefowa polityki publicznej Instagrama, Karina Newton, odpowiedziała na upubliczniony raport stwierdzając, że ​​firma bada sposoby na odciągnięcie użytkowników od niektórych rodzajów postów na Instagramie.

„Badamy sposoby na zachęcenie ich do spojrzenia na różne tematy, jeśli wielokrotnie przeglądają tego typu treści” – powiedziała Newton. „Jesteśmy ostrożni i optymistycznie nastawieni, że te zachęty pomogą skierować ludzi w stronę treści, które ich inspirują i podnoszą na duchu, a także w większym stopniu zmienią część kultury Instagrama, która koncentruje się na tym, jak ludzie wyglądają”.

Plany Facebooka dotyczące rozwoju dziecięcej wersji Instagrama wzbudziły obawy u niektórych polityków. Reprezentantka Lori Trahan, D-Mass. nadała problemom zdrowia psychicznego dzieci w związku z mediami społecznościowymi kluczowy priorytet wcześniej poddając Facebooka ostrej krytyce za rozważenie takiego produktu.

Po zapoznaniu się z ujawnionym raportem, Trahan wezwała władze Facebooka, aby „natychmiast porzucił plany rozwoju Instagrama dla dzieci” i zamiast tego skupił się na ochronie istniejących młodych użytkowników.

„Wewnętrzne dokumenty Facebooka pokazują, że niepowodzenie firmy Facebook w zapewnieniu ochrony dzieciom korzystającym z Instagrama – zwłaszcza młodych dziewcząt – jest poważnym zaniedbaniem i taka sytuacja trwa od lat” – powiedziała Pani Trahan w oświadczeniu.

„Facebook powninien mieć zabronione rozwijanie dodatkowych platform mediów społecznościowych dedykowanych dla naszych dzieci, w sytuacji kiedy nie jest wstanie ograniczyć związane z tym zagrożenia na dotychczasowej platformie.”

Reprezentantka Cathy McMorris Rodgers, R-Wash., czołowa Republikanka w Komitecie ds. Energii i Handlu, również uczyniła zdrowie psychiczne dzieci w Internecie kwestią priorytetową. We wtorkowym oświadczeniu powiedziała, że ​​Facebook „odmówił zastosowania się” do prośby Republikanów z komisji powołanej w marcu, proszącej o udostępnienie wewnętrznych badań na temat wpływu produktów Facebooka na zdrowie psychiczne dzieci.

Rzecznik Facebooka odpowiedział, że ze względu na zastrzeżony charakter badań i obawy związane zachowaniem anonimowości uczestników badań, udostępnianie danych wewnętrznych poza firmą może być trudne. Mimo to, stwierdził, że Facebook stara się być przejrzysty w swoich wewnętrznych badaniach.

„To tylko sprawia, że ​​zastanawiamy się, co jeszcze ukrywają” – powiedział McMorris Rodgers. „Będziemy nadal domagać się przejrzystości od Facebooka i innych firm Big Tech, zwłaszcza w odniesieniu do szkód, jakie ich produkty wyrządzają naszym dzieciom”.

Facebook „wie, że Instagram jest toksyczny dla nastolatków, ale ich to nie obchodzi – są zbyt zajęci banowaniem konserwatywnych w poglądach użytkowników ii ograniczaniem wolności słowa” – powiedział na Twitterze senator Josh Hawley.

Senator Ed Markey, D-Mass., nazwał wyniki raportu „przerażającymi” w swoim tweecie i powiedział, że będzie „wymagał odpowiedzi od Marka Zuckerberga”.

Komisarz Rohit Chopra napisał później na Twitterze: „Biorąc pod uwagę fakt w jaki sposób funkcjonuję Facebook używając zachęt finansowych wykorzystywanych w jego modelu biznesowym, który jest oparty na śledzeniu użytkowników, jest to kolejny dowód, na to że firmie nie można ufać”.

źródło: https://www.cnbc.com/2021/09/14/facebook-documents-show-how-toxic-instagram-is-for-teens-wsj.html

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *