Francuscy katolicy są wściekli na swoich hierarchów oskarżonych o przestępstwa seksualne

Bardzo szanowany francuski kardynał jest w centrum uwagi za niewłaściwe zachowanie wobec 14-letniej dziewczynki sprzed 35. lat.
„Gniew” jest słowem używanym wielokrotnie przez francuskich katolików, z którymi rozmawiały media, odkąd kolejny skandal związany z wykorzystywaniem seksualnym wśród duchowieństwa został ujawniony na początku tego tygodnia przez obecnego przewodniczącego Konferencji Biskupów, arcybiskupa Erica de Moulins-Beaufort .

Ludzie są źli z powodu tego, co wydaje się być ciągłym tuszowaniem obrzydliwych działań ze strony biskupów, rok po tym, jak raport „CIASE” ujawnił zakres wykorzystywania dzieci przez księży, zakonników i pracowników Kościoła katolickiego od lat pięćdziesiątych XX wieku. Po opublikowaniu raportu hierarchia kościelna we Francji zobowiązała się do lepszego i bardziej przejrzystego zarządzania takimi przypadkami. Dwanaście miesięcy później, bardzo szanowany francuski kardynał pojawia się w centrum uwagi za wykroczenia wobec 14-letniej dziewczynki.

Kilka tygodni temu ujawniono, że inny biskup, Michel Santier, wykorzystał dwóch młodych dorosłych mężczyzn podczas spowiedzi. Eric de Moulins-Beaufort również mówił o tej sprawie; nie wiedział, że trzy dni później, w czwartek, zostanie aresztowany proboszcz z Bretanii po tym, jak 3 listopada rzekomo odurzył i zgwałcił 15-letniego chłopca.

W sumie, wspominał Moulins-Beaufort, przeciwko „sześciu znanym biskupom francuskim toczy się proces czy.

Przypadek kardynała Jean-Pierre’a Ricarda przelał jednak kroplę, która przelała czarę goryczy francuskich katolików. Skandal ten został ujawniony przez biskupa de Moulins-Beaufort podczas niespodziewanej konferencji prasowej w ubiegły poniedziałek w Lourdes. Ich prezydent złożył obszerne oświadczenie, podczas którego odczytał krótkie publiczne przyznanie się Ricarda, w którym stwierdził, że był winny „nagannego postępowania z młodą dziewczyną w wieku 14, 35 lat temu”.

„Teraz, gdy Kościół we Francji pragnie słuchać ofiar i działać zgodnie z prawdą, zdecydowałem, że nie będę dłużej milczeć na temat mojej sytuacji i oddam się do dyspozycji wymiaru sprawiedliwości, zarówno na poziomie społecznym, jak i kościelnym. To trudny krok do wykonania. Ale to, co jest najważniejsze, to cierpienie ofiar i uznanie czynów, które miały miejsce, bez ukrywania własnej odpowiedzialności” – czytamy w oświadczeniu. Ricard dodał, że błagał o przebaczenie dziewczynę i jej rodzinę, z którą był blisko w czasie napaści, której dokładnego charakteru nie ujawnił. Podobno przyznał się do „pocałowania” dziewczyny.

Po skandalicznym objawieniu w Lourdes, przewodnicząca Konferencji zakonników i zakonnic we Francji, siostra Véronique Margron, która była w kontakcie z kobietą od lutego ubiegłego roku, powiedziała mediom, że ofiara kardynała przeszła „niezwykle poważną” i „bardzo brutalną” traumę.

https://www.lifesitenews.com/news/french-catholics-are-enraged-by-new-confessions-of-clerical-sexual-abuse/?utm_source=featured-news&utm_campaign=catholic

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *