Franciszek do kleru- zdecydujcie czy chcecie błogosławić związki homoseksualne

Papież Franciszek powiedział duchownym, że mogą sami decydować, czy „błogosławić” związki homoseksualne.

2 października pięciu kardynałów upubliczniło serię listów, które wysłali do papieża Franciszka, wyrażając poważne wątpliwości i obawy w związku z Synodem o synodalności i ostatnimi komentarzami papieskimi.

Sygnatariuszami dubii są: kardynałowie Walter Brandmüller, były prefekt Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych; Raymond Leo Burke, były prefekt Sygnatury Apostolskiej; Juan Sandoval Íñiguez, były arcybiskup Guadalajary; Robert Sarah, były prefekt Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów; oraz Joseph Zen, były biskup Hongkongu.

Papież odpowiedział na pięć obaw wyrażonych przez kardynałów, a mianowicie w sprawie możliwych ataków na doktrynę Kościoła, możliwości homoseksualnych „błogosławieństw”, wagi nauczania przyznanego Synodowi, święceń kobiet oraz konieczność pokuty podczas spowiedzi sakramentalnej.

List Papieża był tak „niejasny”, że 21 sierpnia pięciu kardynałów napisało do niego ponownie, ale tym razem nie otrzymało odpowiedzi.

Wedle Boskiego Objawienia, potwierdzonego w Piśmie Świętym, którego Kościół „na Boży rozkaz za pomocą Ducha Świętego (…) słucha, z oddaniem strzeże i wiernie objaśnia” (Dei Verbum 10): „Na początku „Bóg stworzył człowieka na swój obraz, mężczyznę i kobietę, stworzył ich i pobłogosławił ich, aby byli płodni (por. Rdz 1, 27-28), przez co apostoł Paweł naucza, że zaprzeczanie różnicy płci jest konsekwencją zaparcie się Stwórcy (Rz 1, 24-32).

Czy Kościół może odstąpić od tej „zasady”, uznając ją, wbrew temu, czego nauczał Veritatis Splendor 103, za zwykły ideał i przyjmując jako „możliwe dobro” obiektywnie grzeszne sytuacje, takie jak związki osób tej samej płci, bez zdradzenie objawionej doktryny?

Franciszek stwierdził, że „Kościół ma bardzo jasną koncepcję małżeństwa: wyłącznego, trwałego i nierozerwalnego związku mężczyzny i kobiety, w sposób naturalny otwartego na zrodzenie dzieci”.
Ponieważ tylko ten związek jest „małżeństwem” „Kościół unika wszelkich obrzędów czy sakramentów, które mogłyby zaprzeczać temu przekonaniu i sprawiać wrażenie, że coś, co nie jest małżeństwem, jest uznawane za małżeństwo”.

Jednakże kontynuował, wyrażając otwartość na inne formy związków, w tym pary tej samej płci, otrzymujące „błogosławieństwo”. W naszych kontaktach z ludźmi nie możemy utracić miłości duszpasterskiej, która powinna przenikać wszystkie nasze decyzje i postawy. Obrona prawdy obiektywnej nie jest jedynym wyrazem tej miłości, na którą składają się także życzliwość, cierpliwość, zrozumienie, czułość i zachęta.  Dlatego roztropność duszpasterska powinna właściwie rozeznać, czy istnieją formy błogosławieństwa, o które prosi jedna lub więcej osób, a które nie przekazują błędnej koncepcji małżeństwa. Bowiem gdy prosi się o błogosławieństwo, jest to wyrazem prośby o pomoc Boga, prośby o to, aby móc lepiej żyć, zaufania do Ojca, który może nam pomóc żyć lepiej.

Z drugiej strony, choć zdarzają się sytuacje, które z obiektywnego punktu widzenia są moralnie nie do przyjęcia, sama miłość duszpasterska wymaga, abyśmy nie traktowali innych po prostu jak „grzeszników”, których wina lub odpowiedzialność może wynikać z ich własnej winy.

Papież dodał, że takie decyzje, które „wpisują się w roztropność duszpasterską, niekoniecznie powinny stać się normą”. Oznacza to, że jeden kraj lub diecezja może uznać za „duszpastersko rozsądne” „błogosławienie” par homoseksualnych.

źródło: Lifesitenews

Jeśli cenisz naszą pracę 🏆, kliknij SUBSKRYBUJ 👍🏻 i DZWONECZEK 🔔, by być na bieżąco z naszymi filmami. Zostań naszym Patronem na www.patronite.pl/Trudnobyckatolikiem.

🎥 Zobacz nasz najnowszy film dokumentalny „Ukryty Skarb Kościoła” 

 

Nie daj się zwieść i broń swojej Katolickiej Wiary!

 

👉 WESPRZYJ NASZĄ FUNDACJĘ 

👉 MOŻLIWOŚĆ WSPARCIA Z ZAGRANICY

Tradycyjna Nowenna pompejańska – zacznij już dzisiaj!🔥🙏🏻❤️

 

Zapisz się i bądź na bieżącą z naszymi nowościami! 🔔

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *