E-maile pokazują, że Fauci wiedział o powiązaniach między laboratorium Wuhan a NIH

E-maile pokazują, że Fauci wiedział o powiązaniach między laboratorium Wuhan, NIH, zanim próbował zdyskredytować teorię wycieku z laboratorium. Pomimo wycofania się ze swoich ról w NIH, zarówno Francis Collins, jak i Anthony Fauci mogą zostać wezwani do złożenia zeznań na temat pochodzenia COVID-19, jeśli Republikanie tej jesieni zdobędą większość w którejkolwiek izbie Kongresu.
Były główny doradca medyczny prezydenta, dr Anthony Fauci, uczestniczy w przesłuchaniu podkomisji Senatu ds. środków w dniu 26 maja 2021 r. na Capitol Hill w Waszyngtonie.
W pierwszych dniach pandemii dr. Anthony Fauci i Francis Collins wysłali e-maile na temat koronawirusów badanych w Instytucie Wirusologii w Wuhan oraz o tym, czy przekazali pieniądze do laboratorium.

Collins, ówczesny lider National Institutes of Health (NIH) i Fauci, lider jego instytutu chorób zakaźnych, wymienili e-maile 1 lutego 2020 r. na temat preprintu autorstwa Zhengli Shi, dyrektora Centrum ds. Instytutu Wirusologii Wuhan Choroba zakaźna. Wstępny wydruk opisywał koronawirusy nietoperzy badane w laboratorium, w tym koronawirus w 96 procentach genetycznie podobny do koronawirusa, który powoduje COVID-19. E-maile pokazują, że Collins i Fauci byli zaniepokojeni powiązaniami między Wuhan Institute of Virology a NIH. „Na wypadek, gdybyś nie widział tego preprintu sprzed tygodnia” – powiedział Collins w e-mailu wysłanym 1 lutego 2020 r. do Fauci. „Widziałem to, ale nie sprawdzałem podobieństw. Oczywiście potrzebujemy więcej szczegółów — odparł Fauci tuż przed południem.Niektóre szczegóły krótkiej wymiany zostały zredagowane.
Wiadomość e-mail pokazuje, że te obawy były najważniejsze w krytycznym momencie. Około dwóch godzin po wymianie e-maili Collins i Fauci dołączyli do tajnej telekonferencji z grupą wirusologów, którzy dokładnie badali nowy koronawirus. Telekonferencja wywołała głośny nacisk, aby zdyskredytować hipotezę o wycieku z laboratorium. Odkrycie, że Collins i Fauci dyskutowali, czy NIH sfinansował prace nad koronawirusami podobnymi do SARS-CoV-2 w laboratorium w Wuhan kilka godzin wcześniej, sugeruje, że w grę mogła wchodzić polityka. Twierdzenia tych wirusologów, że wirusa nie można było zaprojektować, mogły być formułowane pod wpływem Collinsa i Fauciego. Przywódcy NIH mogli próbować ukryć powiązania między finansowaniem federalnym a badaniami nad koronawirusem w epicentrum postępującej pandemii w Wuhan. E-maile rodzą pytania o zapewnienia tych wirusologów, że ich rozważania były apolityczne.

Z notatek wymienionych po rozmowie jasno wynika, że ​​przeprowadzono analizę porównującą białka kolców SARS-CoV-2 i RaTG13, koronawirusa Wuhan Institute of Virology z 96-procentowym identycznym genomem.

Telekonferencja z 1 lutego rozpoczęła prace nad wpływową korespondencją, argumentującą przeciwko pomysłowi, że SARS-CoV-2 został zaprojektowany.  Ponieważ chociaż Collins doszedł do wniosku, że NIH nie poparł tego konkretnego badania, agencja rzeczywiście sfinansowała Wuhan Institute of Virology na prace związane z koronawirusem, w tym inżynierię wirusów chimerycznych, które łączą składniki wielu wirusów, aby uczynić je bardziej zakaźnymi dla ludzkich komórek.

Fauci został poinformowany kilka dni wcześniej, że jego instytut, Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych, wsparł organizację non-profit „polującą na wirusy” o nazwie EcoHealth Alliance z grantem „Zrozumienie ryzyka pojawienia się koronawirusa nietoperzy” oraz że Instytut Wuhan Wirusologia była współpracownikiem, zgodnie z e-mailem udostępnionym przez House Committee on Oversight and Reform.ch obawy mogły się jeszcze pogłębić, gdy główni autorzy „The proximal origin of SARS-CoV-2” podzielili obawy, że genom SARS-CoV-2 wydaje się „niezgodny z oczekiwaniami teorii ewolucji”.

Obawy wirusologów dotyczące cech wirusa, które wyglądały na zmodyfikowane, zostały przekazane Collinsowi i Fauci 31 stycznia 2020 r. i ponownie 2 lutego.

 

Źródło- https://www.lifesitenews.com/news/emails-show-fauci-knew-about-links-between-wuhan-lab-nih-before-trying-to-discredit-lab-leak-theory/?utm_source=news&utm_campaign=catholic

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *