Dwie ofiary aborcji skąpane we krwi- dziecko i Matka

Ustawa rozciągająca na całe USA prawo aborcyjne upadła: sprawdź, które stany już chronią nienarodzonych.

Aktywiści pro-life agresywnie reagują na obalenie sprawy Roe v. Wade przed Sądem Najwyższym 24 czerwca 2022 r. w Waszyngtonie.
Tymczasem życie wygrywa. Wiele stanów USA zakazało aborcji po tym, jak Sąd Najwyższy uchylił orzeczenie Roe przeciwko Wade z 1973 r. Trzynaście stanów przygotowało „wyzwalające” zakazy aborcji, całkowicie zakazując lub poważnie ograniczając dostęp do aborcji w ciągu 30 dni od upadku Roe. Do stanów tych należą Arkansas, Idaho, Kentucky, Luizjana, Mississippi, Missouri, Północna Dakota, Oklahoma, Południowa Dakota, Tennessee, Teksas, Utah i Wyoming.

Władze stanowe szybko podjęły działania, aby wprowadzić zakazy aborcji, a prokurator generalny stanu Missouri Eric Schmitt ogłosił, że Missouri będzie pierwszym stanem, który chroni życie w łonie matki, zakazując aborcji zaledwie kilka minut po wydaniu decyzji Trybunału w sprawie Dobbsa.

Jednym pociągnięciu mojego pióra – Missouri stało się pierwszym stanem, który skutecznie zakończył aborcję i stał się najbardziej pro-life stanem w Ameryce” – napisał Schmitt na Twitterze w piątek rano. „Tu, w Missouri, głos ludzi już jasno dał do zrozumienia, że ​​mieszkańcy Missouri szanują świętość ludzkiego życia. Uważamy, że bez wyraźnej ochrony prawa do życia wszystkie wolności są zagrożone, dlatego nie można przecenić znaczenia tego dnia” – powiedział Schmitt w piątkowym komunikacie prasowym.„Jestem pierwszym prokuratorem generalnym w kraju, który skutecznie zakończył aborcję. Jako wieloletni orędownik praw rodzin nienarodzonych i rodzin z Missouri, przyrzekam kontynuować walkę o nasze najbardziej podstawowe prawo, prawo do życia”.

Gubernator Dakoty Południowej Kristi Noem wydał w piątek oświadczenie prasowe, w którym ogłosił, że „od dzisiaj wszystkie aborcje w Południowej Dakocie są nielegalne”.

„Każda aborcja miała zawsze dwie ofiary: nienarodzone dziecko i matkę. Dzisiejsza decyzja uratuje nienarodzone życie w Południowej Dakocie, ale jest jeszcze więcej pracy do wykonania” – powiedział Noem. „Musimy zrobić, co w naszej mocy, aby pomóc matkom w kryzysie.

Prokurator generalny Arkansas Leslie Rutledge stwierdził, że „jedynym przypadkiem, w którym aborcja jest legalna w Arkansas, jest ratowanie życia matki”.„Roe mylił się tego dnia [w 1973 r.] i od tego czasu myli się każdego dnia” – dodał.

Prokurator generalny Kentucky Daniel Cameron ogłosił, że w Kentucky aborcja jest „ skończona”.

Gubernator Ohio Mike DeWine potwierdził, że stanowy „Heartbeat Bill” zakazujący aborcji po wykryciu czynności serca płodu, zwykle po 6 tygodniach ciąży, wszedł w życie. DeWine podpisał później dekret nakazujący Departamentowi Zdrowia stanu Ohio przyjęcie przepisów nadzwyczajnych wdrażających nowo uchwaloną ustawę dotyczącą aborcji.

Kolejne pięć stanów – Alabama, Arizona, Michigan, Wirginia Zachodnia i Wisconsin – które nie miały „praw wyzwalających” – są jednak w stanie natychmiast zakazać aborcji ze względu na historyczne zakazy barbarzyńskich praktyk, wcześniej zastąpione przez Roe.

Jednak demokratyczni gubernatorzy stanów Michigan i Wisconsin zainicjowali w sądach stanowych procesy mające na celu zniesienie historycznych zakazów aborcji w swoich jurysdykcjach. Gubernator Gretchen Whitmer z Michigan ogłosiła, że ​​będzie „walczyć jak diabli”, aby powstrzymać stanowy zakaz aborcji z 1931 roku przed ponownym uchwaleniem, ponieważ obecnie podlega on tymczasowemu nakazowi.

Gubernator Wisconsin Tony Evers powiedział, że „zrobi wszystko”, co w jego mocy, aby obalić zakaz aborcji w stanie Wisconsin z 1849 r., który wszedł w życie po obaleniu Roe.

Oczekuje się, że aż 26 stanów wprowadzi surowe ograniczenia w dokonywaniu aborcji.

Tymczasem gubernatorzy stanów zachodniego wybrzeża Kalifornii, Oregonu i Waszyngtonu zobowiązali się zapewnić, że kobiety nadal będą mogły zabijać swoje nienarodzone dzieci w granicach swojego stanu w ramach „wielostanowego zobowiązania”, ogłaszając region „bezpieczną przystanią” dla „wszystkich” ludzi szukających aborcji”.

Źródło- https://www.lifesitenews.com/news/roe-has-fallen-these-states-are-already-protecting-the-unborn/?utm_source=featured&utm_campaign=usa

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *