Bezkarna inwigilacja Google’a

Gmail i inni dostawcy poczty e-mail Big Tech mogą czytać Twoje e-maile, a nawet uniemożliwiać otrzymywanie niektórych wiadomości. Google przechowuje profile użytkowników, a nawet ich dzieci, na podstawie informacji, które otrzymują od Ciebie podczas korzystania z ich usług. Ich wysokiej jakości produkty są bezpłatne, ponieważ Ty i Twoje dane jesteście produktem. Czas przestać używać Gmaila!

Wiele osób zdaje sobie sprawę, że produkty Google śledzą wszystko, co robią ich użytkownicy, dzięki czemu Google może czerpać korzyści z gromadzonych przez nich danych. Wyniki wyszukiwania w Google i YouTube, który jest częścią imperium Google/Alphabet, są również mocno manipulowane przez ich algorytmy. Dzięki tym zmanipulowanym wynikom wyszukiwania mogą wpływać na wybory nie tylko w USA, ale na całym świecie, zgodnie z obszernymi i rozstrzygającymi badaniami dr Roberta Epsteina.

Nie jest to jednak jedyna rzecz, którą Google robi z Twoimi danymi. Wiele osób wciąż ma wrażenie, że Gmailem, ponieważ nie jest platformą społecznościową, nie można manipulować. Niestety tak nie jest.

LifeSiteNews rozmawiało ze źródłem o głębokiej wiedzy na ten temat, które zauważyło, że cała poczta wysyłana przez Gmaila jest archiwizowana, a zawartość Twoich e-maili jest skanowana przez algorytm AI, który tworzy profile Ciebie i osób, z którymi komunikujesz się za pośrednictwem poczty e-mail, w tym na przykład twoje dzieci. Nawet wiadomość e-mail napisana w gniewie, która ostatecznie nie została wysłana, jest przechowywana przez Google. Ponadto metadane zebrane z usuniętych wiadomości e-mail są również na stałe przechowywane w Twoim profilu danych użytkownika.

Ale nie chodzi tylko o to, że Google czyta wszystkie twoje e-maile; Źródło LifeSite ujawniło, że mogą one faktycznie blokować dotarcie do Ciebie wiadomości e-mail, nawet jeśli tego nie zauważasz. Na poziomie usługi mogą umieszczać na czarnej liście adresy IP, a nawet niektóre terminy, takie jak „pro-life” lub „LifeSiteNews”, aby te e-maile nigdy do Ciebie nie dotarły.

Teraz, gdyby Gmail miał całkowicie powstrzymać wszystkich ludzi przed otrzymywaniem e-maili zawierających termin „pro-life”, wiele osób szybko zauważyłoby, że coś jest nie tak. Są jednak również w stanie zaangażować się w „blokowanie cieni”, termin znany z praktyki manipulowania tym, co ludzie widzą w mediach społecznościowych.

Można to również zrobić na swoim koncie Gmail. Na przykład LifeSite został poinformowany, że mogą zostać wprowadzone algorytmy, które odfiltrują tylko 10% e-maili zawierających termin „pro-life” dla 20% użytkowników Gmaila. W ten sposób banowanie w cieniu jest znacznie bardziej prawdopodobne, że pozostanie niezauważone, a także znacznie trudniejsze do udowodnienia.

Sposoby oparcia się cenzurze Google.

Teraz, gdy wiesz, że Google odczytuje wszystkie wiadomości na Twoim koncie Gmail i że nie możesz być nawet pewien, czy otrzymujesz wszystkie wysłane do Ciebie e-maile, jakie działania możesz podjąć?

Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie konta e-mail u dostawcy, który korzysta z szyfrowania typu end-to-end, co oznacza, że ​​nawet dostawca poczty e-mail nie może odczytać treści wiadomości. Dobrymi opcjami są Protonmail, Hush Mail lub StartMail. W przypadku większości tych dostawców będziesz musiał płacić kilka dolarów co miesiąc, jeśli chcesz mieć więcej miejsca, ale jest to tego warte. Pamiętaj, że Gmail jest tylko „bezpłatny”, ponieważ zbiera i zarabia na wszystkich Twoich danych, a Ty nie masz żadnej prywatności. Twoje dane to ich produkt.

Po drugie, przestań używać swojego konta Gmail, zwłaszcza do subskrypcji biuletynów i wysyłania poufnych informacji.

Następnym krokiem jest pozbycie się jak największej liczby produktów Google, takich jak przeglądarka Google Chrome, wyszukiwarka Google, telefony z Androidem i Google Home.

 

Źródło- https://www.lifesitenews.com/blogs/the-simple-reason-why-you-should-stop-using-gmail/?utm_source=news&utm_campaign=usa

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *