Benedykt miał być zmuszony do rezygnacji?

Włoski generał twierdzi, że amerykański urzędnik „najwyższej rangi” przechwalał się w 2005 r., że papież Benedykt XVI zostanie zmuszony do rezygnacji.  W przeddzień pogrzebu papieża Benedykta XVI Piero Laporta, emerytowany włoski generał brygady, opublikował na swoim blogu oszałamiający artykuł.

Ten katolicki autor, który wcześniej lobbował, aby Benedykt uczestniczył (i wpływał) na kontrowersyjnym Synodzie o Rodzinie jakieś osiem lat temu, teraz ujawnia, że w pierwszych tygodniach po wyborze Josepha Ratzingera na tron papieski w 2005 roku, urzędnik ds. Agencja Bezpieczeństwa Narodowego USA (NSA) „przechwalał się rezygnacją, do której wkrótce zostanie zmuszony czcigodna pamięć Jego Świątobliwość Benedykt XVI”.

Laporta jest emerytowanym generałem brygady, który pracował dla Połączonych Szefów Sztabów włoskiego wojska, a od przejścia na emeryturę pisze dla wielu blogów i różnych gazet.

Wpis Laporty na blogu z 3 stycznia zaczyna się od komentarza, że „wzdryga się” na widok publicznie pokazywanych „krokodylich łez” przedstawiciela wspólnoty San Egidio w związku ze śmiercią papieża Benedykta.W świetle tych łez „wspomnienia przemykają mi przed oczami” – dodał.

Laporta ujawnił następnie, że istnieje „wielki rzymski krąg, który jest nadal aktywny”, który jest potężniejszy niż tak zwana „grupa Sankt Gallen”, która historycznie sprzeciwiała się Benedyktowi.

Laporta relacjonował, że w 2005 roku „wiodący delegat rządu USA, który trzymał ręce we włoskich finansach i  polityce” i był „osobą w najwyższych szeregach Agencji Bezpieczeństwa Narodowego” (NSA)” „przechwalał się rezygnacją, do której wkrótce zostanie zmuszony Jego Świątobliwość Benedykt XVI”.

Ten człowiek, jak powiedział dalej Laporta, wypowiadał się w tej sprawie „z nonszalancją i arogancją” poza swoim kręgiem. Ten „rzymski krąg” był podobno poświęcony hasłom „Bóg nie żyje” i „Jezus to fałszywa wiadomość”, w nim panowała „panika”, kiedy został wybrany Benedykt. „Mafia z Sankt Gallen”, dodał Laporta, „nie była żartem”, ale jest zwykłym listkiem figowym w porównaniu z tym „rzymskim kręgiem”, który Laporta nazywa „kopułą demonów”.

Według włoskiego generała to właśnie ta grupa „izolowała” Benedykta, „zostawiając go samego, podczas gdy bandyci z [NSA] biczowali prawdę, a potem ją ukrzyżowali”.

Kolejnym elementem tej układanki może być fakt, że w momencie rezygnacji Benedykta XVI w lutym 2013 r. Bank Watykański nie mógł funkcjonować, ponieważ został nagle wyłączony z systemu SWIFT i tym samym nie był w stanie przeprowadzać niezbędnych transakcji międzynarodowych.

W świetle wpisu na blogu Laporty, Blondet, katolicki dziennikarz, zacytował Laportę i powiedział, że rozsądnie było, aby Laporta „nie ujawnił” nazwiska amerykańskiego urzędnika. Następnie ponownie opublikował swój raport z 2015 roku zatytułowany „Ratzinger nie mógł ani kupować, ani sprzedawać”, w którym nakreślił problemy finansowe Watykanu z systemem SWIFT w 2013 roku, sugerując w ten sposób, że on sam widzi związek między raportem Laporty a tym finansowym aspektem historii Benedykta.

Trzecią zagadką artykułu – która odnosi się do wspomnianej wyżej Grupy Sank Gallen – jest to, że mogła mieć miejsce rozmowa kardynała Carlo Martiniego z Benedyktem w 2012 roku, w której szef grupy Sankt Gallen zasugerował Benedyktowi, że czas, żeby podał się do dymisji. Ta historia została obszernie omówiona przez autorkę Julię Meloni.

Być może tylko przyszli historycy będą w stanie zebrać pełniejszy obraz powodów rezygnacji papieża, pozostawiając w ten sposób Kościół w rękach modernistów, którzy chcą podważyć rdzeń doktryny i moralności Kościoła katolickiego.

Dlaczego urzędnik NSA miałby powiedzieć, że „wkrótce” zmuszą go do rezygnacji, biorąc pod uwagę, że rzekoma dyskusja miała miejsce pełne siedem lat przed rzeczywistą rezygnacją Benedykta?

Źródło- https://www.lifesitenews.com/blogs/italian-general-us-official-bragged-benedict-would-be-forced-to-resign-weeks-after-2005-election/?utm_source=popular

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *