Belgijscy biskupi forsujący błogosławieństwo par homoseksualnych, nie otrzymali nagany od papieża

Biskupi belgijscy forsujący „błogosławieństwa” osób tej samej płci chwalą „imponujące” spotkanie z papieżem Franciszkiem. Spędzili tydzień w Rzymie z wizytą ad limina, gdzie wydaje się, że nie otrzymali nagany za niedawną publikację tekstu dotyczącego „błogosławieństw” dla osób tej samej płci.

Od 21 do 26 listopada Konferencja Biskupów Belgii (BCB) przebywała w Rzymie z wizytą ad limina, podczas której podążała śladami biskupów z Holandii i Niemiec, którzy również składali wizyty ad limina.

Podobnie jak w przypadku wizyty biskupów niemieckich, biskupi belgijscy nie wjeżdżali do Rzymu jako „wybitni obrońcy Tradycji katolickiej”, ponieważ niderlandzkojęzyczni biskupi w Belgii opublikowali niedawno tekst dotyczący „błogosławieństwa” par tej samej płci, z naruszeniem nauczania katolickiego.

Jednak w rozmowie z dziennikarzami na zakończenie wizyty kardynał Jozef De Kesel oświadczył, że biskupi zostali ciepło przyjęci przez papieża Franciszka.

„Prawdziwa i szczera wymiana poglądów” „Atmosfera była nieformalna” – powiedział De Kesel, który jest przewodniczącym konferencji, a także arcybiskupem Brukseli i jednym z sygnatariuszy dokumentu o błogosławieństwach osób tej samej płci.

„Przygotowałem przemówienie, ale zostało ono odłożone na bok” – kontynuował. „To było dla nas poruszające spotkanie. „Odbiór był niezmiennie ciepły” — stwierdził De Kesel.

Zapytany dalej o dwugodzinne spotkanie papieża z biskupami, De Kesel zbagatelizował sugestie, że biskupi zostali upomnieni za ich tekst promujący „błogosławieństwa” osób tej samej płci. Zamiast tego argumentował, że „wizyta ad limina nie służy omawianiu konkretnych spraw”, mówiąc, że można to zrobić „w innym czasie”.

https://www.lifesitenews.com/news/belgian-bishops-pushing-same-sex-blessings-praise-impressive-meeting-with-pope-francis/

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *