Papież i rządy zajęci klimatem, CO2 i szczepionkami zapomnieli o dramacie chrześcijan na Bliskim Wschodzie

Syryjsko-katolicki patriarcha z Libanu Ignacy Józef III Younan gani władze Europy za brak reakcji w sprawie ucieczki chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Skrytykował Europę, za okazywanie większej troski o ochronę zwierząt niż o ochronę mniejszości religijnych.

„Zachód nic nie robi tego, co powinien robić, aby bronić mniejszości na Bliskim Wschodzie, przede wszystkim chrześcijan”, stwierdził dostojnik. Dodał, że wystarczy spojrzeć na problemy w Libanie, by powiedzieć  „dość już tego!”. Jednak państwa wydają się mieć inne priorytety. Sytuacja w Syrii, Iraku czy Turcji dowodzi, że chrześcijanie, nie mogą zagwarantować  godnego życia, ani wolności religijnej.

Fala migracji trwa w Libanie z powodu utrzymującego się kryzysu ekonomicznego w kraju. Z 5000 nowych paszportów, około dwie trzecie z nich wystawiono chrześcijanom, którzy planowali emigrację. W Libanie panuje wysoka inflacja. Według danych poniżej granicy ubóstwa żyje około 55 procent ludności. Liczba ta wzrosła dwukrotnie w ciągu jednego roku. Duża część ludności Libanu odczuwa skutki eksplozji w porcie w Bejrucie, która dotknęła również chrześcijańską dzielnicę stolicy.

76-letni Ignacy Józef III Younan pochodzi z północnej Syrii i stoi na czele Kościoła katolickiego obrządku syryjskiego. Kościół ten liczy ponad ćwierć miliona chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Siedziba patriarchy znajduje się w Bejrucie.

Pytanie czemu panuje tak wielki brak zainteresowania w tej sprawie ze strony samego papieża, który dziś zajęty jest marketingiem koncernów farmaceutycznych, globalistów, NATO i Klausa Schwaba, promocją serów genowych nazywanych mylnie szczepionkami oraz matką ziemią, która łka niczym wyrzucona do Tybru pachamama, z walką o imigrantów i „zdrowy ziemski” klimat na czele?

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

2 komentarzy:
 1. Krakusik
  Krakusik says:

  Jestem wstrząśnięty, lecz z drugiej strony niczemu się nie dziwię. Wielu przepowiadało taką przyszłość. Zmarły w tym roku świetny analityk globalizmu Alan Watt w proroczym wywiadzie sprzed lat Szok i trwoga nakreślił scenariusz zmiany cywilizacji, w której żyjemy. A Marek Chodorowski w wydanej ostatnio książce Bestia pokazuje jak światowe elity próbują wejść na piedestał Boga. Chrześcijaństwo jest przeszkodą w budowaniu totalitarnej władzy, więc rozbija się starożytne chrześcijańskie wspólnoty dla realizacji chorych zamierzeń, można wręcz powiedzieć w cieniu diabelskiej obecności. Tym doświadczonym ludziom trzeba pomóc na ile można. Zarówno modlitwą jak i materialnie. Bóg potrafi rozmnożyć te skromne dary serca, jak rozmnożył chleb i ryby dla słuchających Chrystusa tłumów

  Odpowiedz
 2. Thomas
  Thomas says:

  Problem jest nieco większy. Syryjski patryjarcha sobie tak narzeka bo co ma powiedzieć. Odczył zwych Syryjskich Katolików słowa Chrystus, nauczył ich pelnego modernizmu w wersji syryjskiej. Syryjczycy jakich znam sa całkiem protestanccy chciaz uważają się za Prawosławnych. Czczą Bolszewicka gwiazdę w Boze Narodzenie i oszusta z Coca Coli i zegnaja się odwroconym znakiem krzyża. Jak wiara takie pieklo.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *