Papież nazwał szczepionki „znakiem nadziei” i wezwał ludzi, by zaufali nauce.

W obliczu coraz bardziej rygorystycznych międzynarodowych wymogów dotyczących szczepień

Papież Franciszek wezwał do zaufania nauce, pytanie czemu nie Bogu, przecież Panem i stwórcą wszelkich dziedzin wiedzy jest Bóg i to on jest Bogiem, naszym Panem, któremu powinniśmy w pełni ufać. Na pewno nie nauce, której przedstawiciele dziś się w wielkiej części sprzeniewierzyli prawdzie i służą agendzie cywilizacji śmierci.

W przedmowie do nowej książki włoskiego dziennikarza nazwał szczepionki znakiem nadziei pośród globalnego koszmaru i wezwał ludzi, by zaufali temu, co ma do powiedzenia nauka. „Musimy znaleźć nadzieję i zaufanie także dzisiaj w nauce: dzięki szczepionce powoli wracamy, by znów ujrzeć światło, wychodzimy z tego paskudnego koszmaru” – pisze papież.

Przedmowa jest częścią nowej książki zatytułowanej „Beyond the Storm” włoskiego dziennikarza Fabio Marchese Ragona z Mediaset, która opiera się na wywiadzie udzielonym przez papieża w styczniu. Sama książka trafi na półki sklepowe dopiero wiosną przyszłego roku, przedmowa została wcześniej udostępniona włoskim mediom. Przez cały rok, ponieważ wskaźniki infekcji ulegały wahaniom, zapotrzebowanie na szczepionki stale rosło w całej Europie i na całym świecie, a wiele krajów wymaga „zielonej przepustki” potwierdzającej szczepienia do podstawowych czynności w pomieszczeniach

Od 6 sierpnia Włochy uchwaliły ustawę nakazującą zieloną przepustkę lub negatywny test na COVID-19 w odniesieniu do szeregu czynności, w tym spożywania posiłków wewnątrz, chodzenia na siłownię, kina lub muzeum, w tym do Muzeów Watykańskich, lub uczestniczyć m.in. w koncertach halowych. Niedługo potem włoski rząd nakazał szczepienia przeciwko COVID-19 wszystkim uczniom, nauczycielom i profesorom, od gimnazjów po uniwersytety, jako środek bezpieczeństwa i aby uniknąć zamykania szkół, jeśli wynik testu na COVID będzie pozytywny. Mówi się o dalszym rozszerzeniu tych wymagań dotyczących szczepionek, gdy lato się kończy, prawdopodobnie czyniąc z Zielonej Przepustki wymóg korzystania z transportu publicznego lub ogólne wymaganie krajowe, które spotkały się z ostrym oporem.

Podczas gdy we Włoszech antyszczepionkowe protesty w dużej mierze okazały się fiaskiem, a niewielu demonstrantów pojawia się na zebraniach w wyznaczonym dniu i czasie, w innych krajach europejskich, takich jak Francja, gdzie wymagana jest przepustka zdrowotna, aby uzyskać dostęp do kawiarni, restauracji, muzea, kina, centra handlowe i transport dalekobieżny, protesty były większe, od 9 sierpnia wzięło udział ponad 200 protestów, w których wzięło udział około 170 000 osób. W ostatnich wypowiedziach włoski prezydent Sergio Matarella wezwał obywateli, aby nie wykorzystywali „wolności” jako wymówki dla odmowy przyjęcia szczepionek, mówiąc: „nie należy powoływać się na wolność, aby uniknąć szczepień, ponieważ takie przywołanie jest równoznaczne z prośbą o pozwolenie na narażanie zdrowia innych, a w niektórych przypadkach zagrażać życiu innych”. Powiedział, że ci, którzy odmawiają szczepienia, z wyjątkiem tych, którzy nie mogą otrzymać szczepionki z uzasadnionych powodów zdrowotnych i nadal prowadzą normalne życie, „zmuszają wszystkich innych do ograniczenia swojej wolności” poprzez ciągłe blokady i ograniczenia w poruszaniu się. Wolność jest zatem czymś więcej niż indywidualną niezależnością, ale odnosi się do „wspólnego obowiązku solidarności”, powiedział Matarella i wezwał naukę do wspierania „w każdym czasie i we wszystkich okolicznościach”.

W swojej przedmowie papież Franciszek powiedział, że pandemia dla wielu była „najtrudniejszym momentem w naszym życiu”, ale podkreślał znaczenie nieodrzucania nadziei. Cytując przemówienie Papieża Jana Pawła I z 20 września 1978 r., którego beatyfikacja może zostać zatwierdzona tej jesieni, Franciszek powiedział, że nadzieja „’jest obowiązkową cnotą dla każdego chrześcijanina’, która wyrasta z zaufania do trzech prawd: 'Bóg jest wszechmocny, Bóg kocha nas niezmiernie, Bóg jest wierny swoim obietnicom’”. Zauważył, że częściowo dzięki szczepionkom, audiencje generalne w Watykanie ponownie zaczęły odbywać się z pielgrzymami, co, jak powiedział, „jest prawdziwym darem”, ponieważ chociaż technologia była pomocna podczas długich miesięcy zamknięcia, „jest ważne jest, aby powtórzyć, jak fundamentalne jest spotkanie niewirtualne”. Papież Franciszek podziękował naukowcom, którzy opracowali szczepionki, wyrażając wdzięczność tym, „którzy przez wiele miesięcy badali odpowiednią kombinację, aby uzyskać skuteczne szczepionki”, a także lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, którzy opiekowali się tak wieloma osobami podczas pandemii .

„Prawdziwym wyzwaniem jest zobowiązanie się do zapewnienia, że ​​wszyscy na świecie mają taki sam dostęp do szczepionki, aby nie było kaprysów w wyborze najsłynniejszej dawki, a przede wszystkim, aby była ona bezpłatna dla każdego, kto jej potrzebuje i nie jest czymś, dzięki czemu czerpię łatwy zarobek – powiedział.

Franciszek podkreślał, że szczepionki „mogą uratować wiele ludzkich istnień” i zachęcał wiernych do zapamiętania „czego historia nauczyła nas z innymi strasznymi chorobami z przeszłości”, prawdopodobnie w odniesieniu do wybuchów chorób, takich jak ospa czy polio, które ostatecznie rozproszone po produkcji szczepionek. „Czas zakasać rękawy i wyjść i zacząć od nowa, trzymając się za ręce, patrząc sąsiadowi w twarz i mówiąc: 'Trzymajmy się razem, tak to zrobimy’” – powiedział we wstępie papież, dodając „Łódź nie zatonie, jeśli wszyscy będą wiosłować i utrzymywać ją na powierzchni”. „Prosimy Pana o łaskę nadziei i zawsze Go wysławiaj, nawet w tej chwili pandemii, ponieważ jest wiernym przyjacielem, który nas nie opuszcza i kocha nas bez miary” – powiedział.

Tłumaczenie tekstu ze strony- https://cruxnow.com/vatican/2021/09/pope-says-to-trust-science-calls-vaccines-a-sign-of-hope/

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *