Papież w imię autorskiej formy „miłosierdzia” wyrzuca konserwatywnego biskupa

ARECIBO, Portoryko (LifeSiteNews) — Papież Franciszek usunął konserwatywnego biskupa Daniela Fernándeza Torresa z diecezji Arecibo w Portoryko w związku z zarzutami nieposłuszeństwa i braku kolegialności z innymi biskupami portorykańskimi.

57-letni biskup Fernández Torres, zagorzały obrońca życia i rodziny oraz przeciwnik nakazów szczepień przeciwko COVID, w środowym oświadczeniu określił jego usunięcie jako „całkowicie niesprawiedliwe”.

Biskup, który kierował diecezją Arecibo przez prawie 12 lat, zauważył, że delegat apostolski papieża Franciszka w Portoryko wezwał go ustnie do rezygnacji, ale powiedział, że odmówił, ponieważ „nie chciał zostać wspólnikiem całkowicie niesprawiedliwego działania”.

„Nie wszczęto przeciwko mnie żadnego procesu”, napisał biskup Fernández Torres, „ani nie zostałem formalnie o nic oskarżony, a po prostu pewnego dnia delegat apostolski zakomunikował mi ustnie, że Rzym prosi mnie o rezygnację”.

„Następca apostołów jest teraz zastępowany nawet bez podjęcia procesu kanonicznego usunięcia proboszcza”. „Poinformowano mnie, że nie popełniłem przestępstwa, ale podobno„ nie byłem posłuszny papieżowi ani nie byłem w wystarczającej komunii z moimi braćmi biskupami Portoryko ”- powiedział. „Zasugerowano mi, że jeśli zrezygnuję z diecezji, pozostanę w służbie Kościoła na wypadek, gdybym kiedyś był potrzebny na innym stanowisku; oferta, która w rzeczywistości dowodzi mojej niewinności”.

„Głęboko żałuję, że w Kościele, w którym tak bardzo głosi się miłosierdzie, w praktyce niektórym brakuje minimalnego poczucia sprawiedliwości” – kontynuował. „Wyrażam swoją komunię w wierze katolickiej, z Papieżem i moimi braćmi w biskupstwie, pomimo mojego zakłopotania niezrozumiałą arbitralnością”.

Watykan wezwał również biskupa Fernándeza Torresa na spotkanie w Rzymie, powiedział, ale odmówił, powołując się na COVID-19. Biskup sprzeciwiał się wysłaniu seminarzystów do Międzydiecezjalnego Seminarium w Portoryko, które Watykan zatwierdził w 2020 roku, według Catholic News Agency.

 

Żródło- Lifesitenews

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *