Antykatolicki pontyfikat Bergoglio pełen skandali, herezji, bałwochwalstwa i bezbożności globalistycznej nowomowy

Dziedzictwo skandalu

„Wykonałem rzeczy, o które wtedy proszono. Nie sądzę, żeby było coś mojego oryginalnego. Wprawiłem w ruch to, o co wszyscy prosiliśmy. Zapytany w niedawnym wywiadzie o agendę i cele swojego pontyfikatu, papież Franciszek powiedział, że „wykonał rzeczy, o które proszono”, odnosząc się do dyskusji między kardynałami podczas „spotkań przedkonklawe”.

„Podchwyciłem wszystko, co my, kardynałowie, powiedzieli na spotkaniach przedkonklawe” – relacjonował papież – „rzeczy, które naszym zdaniem powinien zrobić nowy papież. Następnie rozmawialiśmy o rzeczach, które należy zmienić, o problemach, z którymi trzeba się uporać. Wykonywałem rzeczy, o które wtedy proszono. Nie sądzę, żeby było coś mojego oryginalnego. Wprawiłem w ruch to, o co wszyscy prosiliśmy”.

Komentarze na temat konklawe pojawiły się w wywiadzie dla argentyńskiej narodowej agencji informacyjnej Télam. Ówczesny kardynał Theodore McCarrick był obecny na spotkaniach poprzedzających konklawe, o których wspomniał papież, chociaż McCarrick był za stary, by głosować na samym konklawe. Obecny był także kardynał Walter Casper, szczery orędownik tego, co później pojawiło się w Amoris Laetitia.

Od Amoris Laetitia do Pachamamy – dziedzictwo pełne skandali

Aby zrozumieć „rzeczy, o które pytano wtedy” na tych spotkaniach przedkonklawe, pomocne może być przypomnienie niektórych znaczących wydarzeń, które miały miejsce podczas obecnego pontyfikatu, które rzuciły Kościół w poważny kryzys.

W 2016 roku Papież Franciszek opublikował adhortację apostolską Amoris laetitia, w której zaproponował, aby osoby rozwiedzione i ponownie zamężne mogły być przyjmowane do Komunii Świętej bez obowiązku życia we wstrzemięźliwości, wbrew nieustannemu nauczaniu i dyscyplinie Kościoła wyrażonej przez papieża Jana Paweł II w Familiaris consortio. Kiedy czterej kardynałowie formalnie poprosili o wyjaśnienie, w jaki sposób to nauczanie jest zgodne z kilkoma podstawowymi objawionymi doktrynami dotyczącymi życia moralnego, życia w łasce, sakramentów małżeństwa, spowiedzi i Eucharystii, a także z naukami Chrystusa w Ewangelii, spotkali się z całkowitym milczeniem papieża.

Następnie w 2018 r. papież Franciszek zmienił Katechizm Kościoła Katolickiego na temat kary śmierci, w którym odłożono na bok uniwersalne nauczanie Kościoła, że ​​zawsze sprawiedliwe jest uciekanie się do kary śmierci za nieodwracalne i współmierne przestępstwo, i zastąpione twierdzeniem, że kara śmierci była „niedopuszczalna” i „zamach na nietykalność i godność osoby”.

Również w 2018 roku, za pośrednictwem kardynała Parolina, papież zgodził się na porozumienie Watykan-Pekin, które przekazało chińskiemu rządowi, kierowanemu przez Chińską Partię Komunistyczną, uprawnienia do nominowania biskupów chińskiego Kościoła „katolickiego”, wbrew obowiązującemu Kodeksowi prawa kanonicznego oraz stanowisko zarówno Jana Pawła II, jak i Benedykta XVI. Kardynał Zen z Hongkongu potępił tę umowę jako całkowitą zdradę podziemnego Kościoła katolickiego w Chinach, który przez dziesięciolecia cierpiał z powodu prześladowań ze strony ateistycznego komunistycznego rządu Pekinu. Ostatnim razem, gdy kardynał Zen podróżował do Rzymu na spotkanie z Papieżem, odmówiono mu audiencji.

W 2019 roku skandal McCarricka ujawnił wiele poziomów korupcji w episkopacie, w tym tuszowanie przez samego papieża Franciszka. Światowy szczyt biskupów w Rzymie, który został następnie zwołany, aby zająć się problemami w Kościele, które zostały ujawnione przez skandal McCarricka, na czele którego stanął pro-LGBTQ ks. James Martin odmówił nazwania głównego przestępstwa McCarricka: gwałtu na homoseksualistach dorosłych – gwałtu na księżach i seminarzystach, którzy podlegali jego władzy biskupiej. Po skandalu i laicyzacji kardynała amerykańscy biskupi formalnie poprosili Rzym o wydanie pełnego dossier McCarricka, w szczególności ujawniając, które nominacje biskupie były spowodowane wpływem McCarricka w USA i Rzymie. Kiedy Watykan w końcu opublikował swój raport, był to dokument, który nie ujawnił, o co konkretnie prosili amerykańscy biskupi, pozostawiając wielu zastanawiających się, czy „mafia lawendowa” w episkopacie i w Rzymie powstrzymała publikację niewygodnych faktów.

Potem był Synod Amazoński 2019 z towarzyszącymi mu skandalami. Najpierw kult Pachamamy, pogańskiej bogini płodności, która domaga się ofiar z dzieci, której kult jest nadal praktykowany w Andach Ameryki Południowej. Nazwa tego bożka dosłownie oznacza „matkę ziemię”. Bałwochwalstwo miało miejsce w Ogrodach Watykańskich w obecności papieża Franciszka podczas ceremonii sadzenia drzew, podczas której pogańscy szamani prowadzili uczestników tańca wokół posągu, następnie ofiarowali kadzidło, uklękli i skłonili się do ziemi w hołdzie. Następnie figura została przeniesiona w procesji podczas publicznej modlitwy Drogi Krzyżowej w Rzymie, wyeksponowana została w oficjalnej sali konferencyjnej Ojców Synodu, a kopie umieszczono na ołtarzach Santa Maria in Transpontina, które zostały usunięte przez Austriaka Aleksadra Tschugguela i wrzucone do Tybru w proteście przeciwko bałwochwalstwu. Papież Franciszek został wezwany do publicznej skruchy przez 100 księży i ​​świeckich uczonych, na co nigdy nie udzielono odpowiedzi.

Następnie Synod Amazoński podniósł kwestię dopuszczenia do Kościoła żonatych księży i ​​kapłanek kobiet. To skłoniło kardynała Sarah do napisania książki Z głębi naszych serc, kapłaństwa, celibatu i kryzysu Kościoła katolickiego, której współautorem był papież-emeryt Benedykt XVI, broniącej praktyki apostolskiej Kościoła rzymskiego polegającej na dopuszczaniu do celibatu tylko mężczyzn kapłaństwo, na wzór Chrystusa, który żył czystym celibatem i wybrał tylko mężczyzn, którym nadano godność kapłaństwa święceń.

W 2020 r., kiedy we Włoszech pojawiła się kwestia homoseksualnych związków cywilnych, papież udzielił jej poparcia, mówiąc, że zawsze wspierał ochronę cywilną par homoseksualnych, nawet gdy był biskupem w Argentynie. „To, co musimy stworzyć, to prawo związku cywilnego” – powiedział wówczas Papież. „W ten sposób są prawnie ubezpieczeni. Opowiedziałem się za tym.

Teraz trwa synod na temat synodalności, na którym niemieckie episkopat i duchowieństwo nie zostały skorygowane przez Rzym w całkowitym publicznym odrzuceniu nauczania Kościoła o homoseksualizmie i kwestiach moralności seksualnej.

Znowu mamy do czynienia z nowym środowiskowym pogaństwem, które zapewnił papież poprzez Laudato Si, zgodnie z którym do teologii moralnej wprowadzono nową kategorię „grzechów przeciwko ziemi”. Takie „grzechy” z kolei powodują wyraźną potrzebę „nawrócenia środowiska” i „zadośćuczynienia ziemi”. Są to w najlepszym razie pobożne eufemizmy za akceptacją propagandy globalistów, którzy włączają do swojego programu aborcję i kontrolę populacji; w najgorszym przypadku są jawnym pogańskim przebóstwieniem natury. Papież Franciszek powiedział w wywiadzie dla Télama, że ​​Laudato Si miało zostać napisane na paryską konferencję klimatyczną, twierdząc, że „natura nam odpłaca” za „policzkowanie”.

Na początku tego roku zmieniono strukturę Kurii Rzymskiej. Obecnie wszystkie urzędy mają równą władzę prawną, podczas gdy wcześniej Kongregacja Nauki Wiary cieszyła się prymatem. Kobiety zostały również przyjęte na stanowiska kierownicze w Kurii, wbrew naleganiom Jana Pawła II, aby takie role pełnili duchowni.

Odnośnie kwestii udzielenia lub odmowy udzielenia Komunii Świętej politykom proaborcyjnym, w zeszłym roku Papież podobno zachęcał proaborcyjnego prezydenta Joe Bidena do dalszego przyjmowania Komunii o czym poinformowało biuro prasowe Białego Domu a Rzym nie zdementował tej informacji.

W ubiegłą środę w Bazylice św. Piotra w Rzymie proaborcyjna Nancy Pelosi obnosiła się z lekceważeniem instrukcji jej własnego biskupa diecezjalnego, arcybiskupa Cordelione, że nie powinna przystępować ani być dopuszczona do komunii z powodu jej poparcia dla aborcji. Pelosi przyjęła komunię na Mszy św., której przewodniczył papież Franciszek, zaraz po osobistej audiencji u papieża. Gest jest postrzegany przez niektórych nie tylko jako lekceważenie Cordelione, ale także jako odpowiedź ze strony Watykanu na przełomowe obalenie sprawy Roe przeciwko Wade przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych 24 czerwca, decyzję, którą Pelosi ma zamiar sforsować poprzez dalszą walkę w federalnym prawie zezwalającym na nieograniczoną aborcję w całych Stanach Zjednoczonych.

Wreszcie, wraz z publikacją Traditionis Custodes w zeszłym roku, Papież zapoczątkował nowy kryzys dla katolików, którzy kochają tradycyjną Mszę łacińską, zarówno księży, jak i świeckich. Surowość restrykcji w celebrowaniu starożytnej formy rytu rzymskiego, które ostatnio papież Franciszek podwoił, została usprawiedliwiona w imię wiernej realizacji Vaticanum II i jego dokumentów liturgicznych, przy jednoczesnym rzuceniu ciężkich oskarżeń „braku jedności” i „sztywności” wobec tych, którzy chcą czcić Boga w formie katolickiej liturgii przekazywanej przez ich ojców w wierze przez dwa tysiąclecia.

Wiele się wydarzyło w pontyfikacie papieża Franciszka. Myślenie, że to wszystko było częścią planu „przed Konklawe” może być porazić swoją głębią problemu jakim jest infiltracja masońska Kościoła.

Źródło- Lifesitenews

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

2 komentarzy:
  1. metrios
    metrios says:

    Boże, Twój Kościół popada w ruinę. Następca na tronie Piotra Go rujnuje. Boże ratuj Go, ratuj swoją Owczarnię.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *