Agenda lgbt podstępem wtargnęła do Kościoła poprzez „synod o synodalności”

Kościół katolicki powinien być otwarty na homoseksualne „małżeństwa” i kaznodziejki, według uczestników fazy diecezjalnej synodu synodalnego w archidiecezji luksemburskiej.

Wyniki ankiety obejmującej całą diecezję zawierające sugestie, co Kościół powinien zrobić według tysięcy katolików luksemburskich, zostały opublikowane 5 lipca w 37-stronicowym raporcie. Około 4590 z szacowanych 439.000 katolików w Luksemburgu uczestniczyło w procesie synodalnym.

Raport został przygotowany przez dwuosobowy zespół i zauważono, że niewielu uczestników wyrażało przekonania „przeciwko akceptacji rozwiedzionych i żyjących w nowych związkach… akceptacji homoseksualizmu i zniesieniu celibatu kapłańskiego”.

Dokument jest podzielony na sekcje zatytułowane „Komunia”, „Uczestnictwo” i „Misja”, przy czym każda sekcja zawiera trzy podrozdziały zatytułowane „Ku przyszłości”, „Diecezja” i „Kościół Powszechny”.
W podsekcji Kościoła Powszechnego w dziale Komunia, dokumenty stwierdzają: „Kościół potrzebuje zmiany spojrzenia na homoseksualizm, aby otworzyć się na małżeństwo dla wszystkich”, „obowiązek celibatu dla księży” również musi zostać zmieniony. Respondenci wyrazili zaniepokojenie rolą kobiet w Kościele i zasugerowali, aby „służba przepowiadania” była otwarta dla świeckich kobiet i mężczyzn.„Kościół musi przyznać się do swoich błędów i zadać sobie pytanie”, a „dogmaty i niektóre tradycje mogą przyczyniać się do utraty duchowości”.

Jeśli chodzi o uczestnictwo, niektórzy katolicy luksemburscy twierdzili, że konieczne jest „przezwyciężenie sztywności… aby liturgia stała się bardziej żywa”.

Arcybiskupem Luksemburga jest kardynał Jean-Claude Hollerich SJ, prałat, który odegra znaczącą rolę, gdy biskupi zgromadzą się w Rzymie na zwieńczeniu synodu w sprawie synodalizmu w październiku 2023 roku.

Hollerich, relator generalny Synodu o Synodalności, powiedział, że nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu jest „fałszywe” i że „podstawa tego nauczania nie jest już poprawna”.

Kardynał w przeszłości wyrażał „wielki szacunek” dla niemieckiej „Drogi Synodalnej”, która została częściowo zganiona przez Watykan w obawie, że niemiecki proces doprowadzi do formalnej schizmy z Rzymem. W wywiadzie dla luksemburskich mediów opublikowanym 25 lipca Hollerich stwierdził: „Jesteśmy w trakcie ogromnej zmiany cywilizacyjnej. A cała nasza teologia, wszystko, co jest nam drogie i święte, w chrześcijaństwie i w Kościele katolickim, wiąże się z cywilizacją, która ma zniknąć. Ludzie nie rozumieją już tego, co mówimy lub co mówimy na spotkaniach teologicznych. I będzie musiało nastąpić wiele zmian.”

Źródło-https://www.lifesitenews.com/news/luxembourg-synod-demands-catholic-church-open-up-to-homosexual-marriage-women-preachers/

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *