TRUDNO BYĆ DZIŚ KATOLIKIEM

Dumnie jest nosić Chrystusowy krzyż na piersi i wyznawać wiarę uświęconą krwią i ofiarą rzesz katolików wszystkich epok. Duma rozpiera na myśl, że moim bratem jest ukamienowany św. Szczepan, pokorny biedaczyna Franciszek, kaznodzieja wszechczasów św. Jan Vianney czy męczennik obozowy św. o. Maksymilian. To zobowiązuje. Zobacz co robimy dla Kościoła, dla siebie i naszych dzieci, by zachować świętą wiarę i przekazać ją dalej. A co ty możesz dziś zrobić dla Kościoła? Dla Chrystusa?

Produkcja filmów dokumentalnych

Produkujemy dokumenty o tematyce chrześcijańskiej i społecznej. Nie straszne nam zagadnienia ocenzurowane, niepoprawne politycznie. Z twoją pomocą docieramy z obrazem filmowym do zagubionych.

KANAŁ „TRUDNO BYĆ KATOLIKIEM, ALE WARTO”

Nasz kanał tętni życiem, a to za sprawą bogactwa cyklicznych programów, nietuzinkowych gości, wspaniałych i odważnych kapłanów i świeckich. Kliknij aby zasubskrybować nasz kanał!

FUNDACJA FILMOWA „SENSUS FIDEI”

Promujemy ideały nam bliskie, św. Tradycję tj. naukę katolicką, wspieramy osoby wierzące, tworzymy rodzaj unikatowej społeczności zrzeszającej ludzi poszukujących prawdy. Jest nas coraz więcej.

FILM “UKRYTY SKARB KOŚCIOŁA”. PIERWSZY W POLSCE PEŁNOMETRAŻOWY DOKUMENT O MSZY WSZECH CZASÓW.

🔴 SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!

Zaczęło się od spontanicznego hasła “zróbmy film o Mszy trydenckiej”. Potem wyruszyliśmy w niemal 3-letnią podróż po Polsce, odwiedziliśmy dziesiątki parafii, kilkaset osób, wielu duchownych. Za nami setki wywiadów, tysiące kilometrów w podróży, metry rozwijanych kabli i ciut nieprzespanych nocy z wiadrem cappuccino.

Bohaterem filmu jest zapomniana, odrzucona i ukryta po soborze a dziś usunięta poza parafie „najpiękniejsza rzecz po tej stronie nieba”, Msza Święta zwana trydencką– jej piękno zewnętrzne, majestat, świętość, głębia duchowa, zdobiąca ją sztuka, jak i piękno wewnętrzne, widoczne oczami duszy oraz prawowierne nauczanie Kościoła, które doskonale wyraża. To wędrówka wgłąb ludzkiej duszy zagubionej w dzisiejszym kryzysie, historia niezliczonych rzesz ludzi odkrywających tę Mszę. Dokument obrazuje dramaty duchowe z jakimi przyszło się zmierzyć dzisiejszej generacji katolików, którzy w poszukiwaniu sacrum, odkrywają najwyższą świętość łączącą nas, ludzi XXI wieku ze Świętymi i Męczennikami, których wychowała i uświęciła ta Msza sięgająca swymi korzeniami Ostatniej Wieczerzy, odprawiana w Rzymskim Patriarchacie, zapisana w sakramentarzach z V wieku, Msza papieża Gelazego, Grzegorza Wielkiego, św. Piusa V, Leona XIII, św. Piusa X, a nawet Jana XXIII i Pawła VI, który zastąpił tę Mszę nową liturgią. Tak więc to opowieść o Mszy rozwijającej się organicznie od czasów apostolskich aż do jej upowszechnienia w Zachodnim Christianitas w 1570 r. – Ukryty Skarb Kościoła. Czy Papież ma prawo zlikwidować Mszę wszystkich swych poprzedników? Czemu daliśmy ją sobie odebrać? Czemu najdoskonalej wyraża wiarę katolicką? I jak doszło do największej rewolucji zwanej francuską w Kościele, która wymiotła ortodoksję i ukryła Mszę świętą z historią ponad 1,5 tysiąca lat? Odpowiedzi znajdziesz w filmie. Premiera już 13 maja na kanale YT.  O nas w prasie.

POMÓŻ NAM DOTRZEĆ Z PRZESŁANIEM KOŚCIOŁA DO ZAGUBIONYCH. DZIAŁAMY BEZ ODGÓRNEGO WSPARCIA FINANSOWEGO, ZUPEŁNIE ODDOLNIE I NIEZALEŻNIE. BY WYKORZYSTAĆ POTĘGĘ FILMU W PEŁNI DLA DOBRA DUSZ, POTRZEBUJEMY TWOJEJ MODLITWY I WSPARCIA FINANSOWEGO.

Dziękujemy za każde “zdrowaś” oraz za to, że jesteś naszym Darczyńcą.

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

Zarejestruj się, aby otrzymywać niesamowite katolickie treści w swojej skrzynce odbiorczej.

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby uzyskać więcej informacji.